Lepingu sõlmimise eelsetel läbirääkimistel osalev ja valeandmete esitamisega teist poolt petta püüdev ettevõtte juhatuse liige vastutab selle eest ja peab kahju hüvitama.
Lisaks juhatuse liikmele laieneb vastutus ka ebaõigeid andmeid esitanud ettevõtte töötajatele. Sellise lahendini jõudis riigikohus DNB Panga ja ettevõtja Andrus Prousi vahelises vaidluses. Prousi oli läbipääsu- ja valvesüsteemide paigaldamisega tegelenud ja tänaseks pankrotistunud firma Hotronic suuromanik. Samuti oli Prous firma Staford omanik. Staford müüs DNB Pangale seadmed, mis olid panga teada paigaldatud Viru Vanglasse. Need samad seadmed liisis pank edasi Hotronicule. Hiljem aga selgus, et umbes pool aastat varem oli Prous müünud samad seadmed firma Hotronic kaudu juba Riigi Kinnisvarale ehk Staford müüs pangale seadmed, mis talle tegelikult ei kuulunudki.
DNB Panka kohtuvaidluses esindanud Advokaadibüroo Glimstedt vandeadvokaat Indrek Leppiku sõnul püüavad praktikas juhatuse liikmed väita, et kuna nad lepingu pooleks ei ole, siis juhatuse liige varaliselt ei vastuta. Samas Riigikohus kinnitas, et vastutab ka juhatuse liige.
Milliseid juhiseid Riigikohus andis ja mida peaks pank sellest juhtumist õppima, loe pikemalt tänases Äripäevas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Juristide arvelt kokkuhoidmine on tänapäeva Eestis suur viga,“ kommenteeris äripartnerilt petta saanud DNB panga juhtumit Alexela AS juhatuse liige Juhan Kolk.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.