Molycorpi korporatsiooni uueks presidendiks nimetati eile senine tootmisdirektor ja asepresident Geoff Bedford.
Alates 2. detsembrist vahetab ta välja presidendi ja tegevdirektori kohusetäitja Constantine Karayannopoulose. Viimane jätkab korporatsiooni juhatuse aseesimehena.
47aastane Bedford töötas varem ettevõtte Neo Materials Technologies – mille Molycorp omandas 2011. aastal – asepresidendina ning finantsdirektorina. Tänavu kevadest on ta Molycorpi tootmisdirektor ja asepresident.
Karayannopoulose sõnul on 14 aastat haruldaste muldmetallide alal tegutsenud Bedford üks tööstusharu kogenenumaid tippjuhte. "Tema kindlakäeline äriplaani elluviimine ja tulevikku suunatud juhtimisstiil aitavad meie korporatsioonil maksimaalselt ära kasutada oma kasvuvõimalusi," kinnitas ta pressiteates.
Septembris külastas Bedford ka korporatsiooni kuuluvat Molycorp Silmetit Sillamäel.
Molycorp toodab 11 riigi 27 asukohas haruldaste muldmetallide magnetilisi materjale, samuti toimub kõrge puhtusega 13 haruldase muldmetalli (kerged ja rasked) ning viie haruldase metalli (gallium, indium, reenium, tantaal ja nioobium) ja siirdemetallide ütriumi ja tsirkooniumi tootmine.
Tiit Vähi müüs Silmeti Molycorpile kevadel 2011.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Molycorpi korporatsiooni eelmise aasta müügitulu oli 528,9 mln USD, mis on 33% võrra enam kui 2011. aastal. Neljanda kvartali kahjum tavaaktsionäridele oli 362.4 mln USD ja 2.91 USD aktsia kohta. Korrigeeritud kahjum aktsia kohta oli 0,45 USD neljandas kvartalis.
Molycorp Silmeti omanik Molycorp Inc on New Yorgi börsil tegemas viimase kolme aasta suurimat tõusu, sest firma kvartaalne kahjum tuli prognoositust väiksem.
Molycorp kavatseb aktsiate ja võlakirjade müügiga kaasata investoritelt 345 miljonit dollarit, et rahastada oma California kaevanduse käivitamist.
Molycorp teenis kolmandas kvartalis 9% võrra suurema käibe, 149,1 mln USA dollarit, kui kvartal varem.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.