Maksuamet võttis odavalt müüdavate luksautode kontrollimisel süvendatud kontrolli 39 autot.
„Autod satuvad kontrolli konkreetsete riskikriteeriumide alusel, milleks on nii turuhinnast oluliselt odavam hind, ettevõtja taust, kui vajalike dokumentide puudumine. Kui näiteks autopesijana töötav ja minimaalset sissetulekut teeniv isik esitab dokumendid, nagu ta oleks ostnud Saksamaalt 100 000 eurot maksva sõiduki, või käibemaksu mittedeklareeriv äriühing soetab edasimüügiks juba mitmenda sõiduki, on alust küsimusteks küll,“ ütles Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik.
Maksuamet saab sellest nädalast maanteeametist reaalajas jooksvat infot kallite autode kohta, mida soovitakse arvele võtta. Seejärel antakse koostöös Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Lidiu (AMTEL) nimetatud ekspertidega hinnang, kas tegemist võib olla käibemaksupettusega seotud sõidukiga, ning kui see nii on, siis edastab maksu- ja tolliamet info kohe maanteeametisse ning registrikannete tegemine konkreetse sõiduki puhul peatatakse kuni 30 päevaks.
Praeguseks on registrisse võtmise keeld maha võetud kuue sõiduki puhul, ülejäänud 33 on endiselt kontrollis kas dokumentide puudumise või sõiduki riskide tõttu.
Seotud lood
Riik laiendab pöördmaksustavate kaupade nimekirja, kuna maksupetturid kasutavad eri kaubagruppe pettuste läbiviimiseks.
Maksuamet hakkab kontrollima odava hinnaga luksautosid, mida kahtlustatakse maksupettuste läbiviimisel.
Maksu- ja tolliamet avalikustas mõned näited viimase kahe nädala autotehingute kontrolli käigus tuvastatust.
Automüüjad rõõmustavad, et riik hakkab sagedaste pettuste tõttu koguma infot müügis olevate kasutatud autode kohta ühtsesse portaali, kuid manitsevad seda tehes vaid ametlikke VIN-koode mitte liigselt usaldama.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?