Tallinki hotellide juht Taavi Tiivel ei taha, et tema firma töötajad meremeeste ametiühingusse kuuluks ning suunab neid teist ametiühingut valima.
Õige ametiühing on tema suuniste järgi Hotellitöötajate Ametiühing (HA), millega Tallink Grupi tütarfirma TLG Hotell OÜ detsembris ühenduse asutamispäeval kollektiivleppe sõlmis.
TLG töötajaid aga hakkas sellest kolm päeva hiljem esindama ka laevakontserniga meremeeste palkade üle tülitsev Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA), mis lõi eraldi TLG osakonna.
Viimase asutamiskoosolekul, kus lõid kaasa ka Tallinki hotellide töötajad, osales EMSA-le ootamatult hotellifirma juht Taavi Tiivel. Koosolekul viibinud EMSA juhatuse esimees Jüri Lember nimetas Tiiveli käitumist ebaeetiliseks ning ametiühingu siseasjadesse sekkumiseks, sest Tiivel olevat meremeeste ühendust nimetanud ebapädevaks ning soovitanud Tallinki töötajatel liituda parem HAga.
Tiivel tahab hotellitöötajatega otse suhelda. Päev pärast EMSA TLG osakonna loomist saatis üks Tallink Spa & Conference Hoteli juhtivtöötaja kolleegidele Tiiveli pöördumise, millele lisas enda arvamuse.
“Ka minu isiklik soovitus on sellisest tegevusest mitte osa võtta. Varem või hiljem on see nimekiri osalejatest juhatuse laual ning kindlasti firma sisest arengut/karjääri silmas pidades (juhatuse lugupidamine ja poolehoid), siis see pigem sulgeb rohkem uksi, kui avab neid,” kirjutas üks anonüümsust palunud isik. Allikas lisas, et oli kirja saatmise pärast ettevõttesiseselt saanud noomida.
Äripäevale teatas Tiivel, et peab õigeks ettevõtte töötajatega suhtlemist, aga otse, mitte meremeeste või kellegi muu vahendusel. “Kindlasti ei ole minu eesmärk kuidagi meremeeste ametiühingut kellegi silmis halba valgusesse panna, pigem vastupidi, aga iga kingsepp võiks siiski jääda oma liistude juurde,” selgitas Tiivel.
“Julgustasin ka ise antud ühingu (HA – toim) loomist, sest usun, et iga tööandja on huvitatud, et infovahetus töötajaskonnaga ja personalipoliitika toimiks parimal võimalikul moel, sealhulgas ka ametiühingu vahendusel.”
Loe edasi juba tänase Äripäeva paberlehest.
Autor: Ken Rohelaan, Ave Lepik
Seotud lood
Tallinki ja Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) palgavaidlus jätkus täna ettevõtte pakkumisega suurendada palgakulu teisipäevaselt 3,5 miljonilt eurolt 3,7 miljonini.
Tallinki ja Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) palgavaidlus liigub ühise arusaama suunas, teatasid osapooled.
Tallinki hinnangul on esmaspäevaks planeeritud meremeeste sõltumatu ametiühingu tunniajane hoiatusstreik vastuolus kehtivate seadustega.
Tallink Grupp püüab lahendada oma tütarettevõtte OÜ TLG Hotell ja meremeeste ametiühingu (EMSA) vahelist konflikti.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.