Tallinki ja Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) palgavaidlus liigub ühise arusaama suunas, teatasid osapooled.
Tallink tõstis varasema 5,5protsendilise töötasu tõusu pakkumise 9,5 protsendini, EMSA langetas varasema soovi ligi 20protsendilise ettepaneku 12,7 protsendini.
Tallink Grupi personali- ja arendusdirektori Vahur Ausmehe sõnul ei olnud EMSA nõus Tallinki pakutuga, kuid lahendust otsitakse. Ausmehe teatel on Tallink teinud olulise sammu ühisarusaamani jõudmise nimel, kuid EMSA väidab, et laevafirmal on raha piisavalt ning ettevõte peab otsima lahendusi.
"Oleme leidnud miljoni, nad soovivad saada veel 1,2 miljonit," ütles Ausmees. Küsimuse peale, kas Tallinkil on raha, vastas personalidirektor, et Tallinkil arvel seda raha pole, kuna kõik on seotud klientidega.
EMSA juhatuse esimees Jüri Lember kinnitas, et läbirääkimised on läinud konstruktiivsemaks ning ametiühing tegi vastupakkumisena 12,7protsendilise palgatõusu. EMSA eelmine pakkumine oli keskmiselt üle 19 protsendi.
Lemberi sõnul on olukord lootusrikas, et jõuda lähemale ühise arusaama saavutamiseni. "Meil ei tule homme hakata arutama, kas kuulutada välja streik või mitte. Eeldan, et homse päeva pühendume riiklikule lepitajale ühise seisukoha kujundamisega või saadame seisukohad eraldi ja lepitaja esitab meile oma nägemuse," lisas EMSA juht, kelle ütluste järgi on mõlemad osapooled nõudmistes järgi andnud.
Tallink Grupp jätkab ametiühinguga kõnelusi homme kell 9.30.
Seotud lood
Esmaspäeval anti riigikogus tähelepandamatult menetlusse seaduseelnõu, mis tuleks kindlasti enne suvepuhkust vastu võtta ja jõustada, sest muidu võib ettevõtjaid tabada ettenägematu streigirisk, teatas advokaadibüroo Eversheds Ots&Co.
Tallinki ja Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) palgavaidlus jätkus täna ettevõtte pakkumisega suurendada palgakulu teisipäevaselt 3,5 miljonilt eurolt 3,7 miljonini.
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) Tallinki usaldusisikud korraldavad esmaspäeval Tallinki laevadel tunniajase hoiatusstreigi kuna Tallink ei saa palgaläbirääkimistel töötajatega kokkuleppele.
Tallinki hotellide juht Taavi Tiivel ei taha, et tema firma töötajad meremeeste ametiühingusse kuuluks ning suunab neid teist ametiühingut valima.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.