Eluga hätta jäänud inimesi peaks eelkõige aitama riik, mitte ettevõtjad, leidis ettevõtja Rain Lõhmus.
„Arvan, et selle fondi nimi võiks olla Eesti Vabariik,“ kommenteeris Lõhmus
Leida Rammo ideed luua ettevõtjate osalusel solidaarsusfond abivajajate aitamiseks. Lõhmuse hinnangul on idee ilus, aga fondide puhul tekib alati küsimus, et kuidas ja kellele seda raha jagada.
„Ma ei taha ideid maha teha, aga arvan, et sellist lihtsat ideed, mis asju lahendab, ei ole, tegelikult enamik asju on olemas, lihtsalt tuleb paremaks teha,“ ütles Lõhmus.
Küsimusele, kas tema oleks valmis sellisesse fondi panustama, vastas Lõhmus, et tahaks enne aru saada, mis sellest paremaks muutub ja kellel. See peaks tema sõnul olema väga selge.
Ta ei osanud öelda, kas teised ettevõtjad oleks valmis solidaarsusfondi panustama, sest see on igaühe isiklik otsus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Näitleja ja investori Leida Rammo hinnangul aitaks Eesti majanduse päästa erakapital, mille paremaks suunamiseks võiks luua solidaarsusfondi, kuhu panustaksid kõik miljonärid.
2012. aasta Äripäeva Rikaste TOPi võitja Hillar Teder oli solidaarsusfondi idee suhtes skeptiline, märkides, et abivajajani jõuaks sealt vaid väike osa.
Ettevõtja Urmas Sõõrumaa leidis, et idee luua jõukate ettevõtjate osalusel fond inimeste aitamiseks ei ole halb idee, kuid sellega kaasaminejaid võib olla raske leida.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.