2012. aasta Äripäeva Rikaste TOPi võitja Hillar Teder oli solidaarsusfondi idee suhtes skeptiline, märkides, et abivajajani jõuaks sealt vaid väike osa.
„Minu arusaamist mööda tekitavad kõik sellised fondistruktuurid ainult riidu ja suures osas lõpuks süüakse ja jagatakse see raha omavahel ära, enne kui see kohale jõuab,“ sõnas Teder.
Tänases Äripäevas pakub
Leida Rammo välja idee, et Eesti miljonärid võiks luua solidaarsusfondi, panustades sellesse igaüks 1% oma sissetulekust. Fondi abil võiks aidata Eesti inimesi, kelle elujärg ei ole kõige parem.
Teder leidis, et sellist suurt asja teha ei saa ja pigem on siinsetel ettevõtjatel kombeks ise teha heategevust või luua oma fond, kust midagi jagatakse. „Igaühel on ju täiesti erinev nägemus, kellele tuleks midagi jagada. Keegi arvab, et mingi haiguse järgi, keegi, et laste arvu järgi ja nii edasi,“ märkis Teder.
Tema hinnangul on üldiselt sellised fondid on ebaefektiivsed, kuna nad on suured ja arusaamatud. Lisaks on maksude kogumine ja nende laialijagamine riigi ülesanne.
Seotud lood
Näitleja ja investori Leida Rammo hinnangul aitaks Eesti majanduse päästa erakapital, mille paremaks suunamiseks võiks luua solidaarsusfondi, kuhu panustaksid kõik miljonärid.
Ettevõtja Urmas Sõõrumaa leidis, et idee luua jõukate ettevõtjate osalusel fond inimeste aitamiseks ei ole halb idee, kuid sellega kaasaminejaid võib olla raske leida.
Eluga hätta jäänud inimesi peaks eelkõige aitama riik, mitte ettevõtjad, leidis ettevõtja Rain Lõhmus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.