Ettevõtja Urmas Sõõrumaa leidis, et idee luua jõukate ettevõtjate osalusel fond inimeste aitamiseks ei ole halb idee, kuid sellega kaasaminejaid võib olla raske leida.
Näitleja ja investor Leida Rammo pakub tänases Äripäevas välja, et kuna riik inimesi aidata ei taha, võiksid Eesti miljonärid solidaarsusfondi loomisega abivajajaid aidata. Tema ettepanek on, et kõik vähemalt miljonise sissetulekuga ettevõtjad panustaksid fondi 1% oma sissetulekust.
„Seda nimetatakse heategevuseks. Ma olen kogu aeg seda üritanud ise ka väiksemas ringis üles kutsuda, et paneme seljad kokku, muidu igaüks nokitseb ise omas nurgas,“ rääkis Sõõrumaa, kes on 12 aastat olnud tegev Dharma fondiga, mis aitab samuti abivajajaid.
Tema hinnangul oleks koostegutsemine hea mõte, sest väikeste fondide puhul söövad administreerimiskulud ära selle vähese raha, mida nende kaudu pakkuda saaks.
„Kui me seljad kokku paneme, siis saame ühe elujõulise fondi,“ leidis Sõõrumaa. Samas tõdes ta, et eestlase iseloom on pigem selline, et tahetakse teha ise, mitte kellegagi koos. Tema hinnangul Eesti ettevõtjad sellise ideega pigem kaasa ei tuleks, kuid tema ise oleks valmis võimalikku fondi panustama.
Seotud lood
Näitleja ja investori Leida Rammo hinnangul aitaks Eesti majanduse päästa erakapital, mille paremaks suunamiseks võiks luua solidaarsusfondi, kuhu panustaksid kõik miljonärid.
2012. aasta Äripäeva Rikaste TOPi võitja Hillar Teder oli solidaarsusfondi idee suhtes skeptiline, märkides, et abivajajani jõuaks sealt vaid väike osa.
Eluga hätta jäänud inimesi peaks eelkõige aitama riik, mitte ettevõtjad, leidis ettevõtja Rain Lõhmus.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele