Kui riik kehtestaks kõigile elektrimüüjatele võrdsed tingimused, siis kasvaks väiksemate elektrimüüjate turuosa Elektrumi juhi Raivo Videviku hinnangul veelgi.
Eesti Energia turuosa Eesti elektrimüügis kukkus aastavahetusel märkimisväärselt ning oli jaanuari seisuga 60 protsenti võrreldes 72 protsendiga detsembris. Seejuures kerkis suuruselt teise elektrimüüja Elektrumi turuosa detsembri 9,6%-lt jaanuaris 14,6%ni.
"Hindan seda seeläbi, et me oleme kõvasti tööd teinud ja Eesti elektritarbijate usaldust võitnud. Ainult nii me suudamegi oma turuosa kasvatada ja me kasvatame seda veelgi," kommenteeris Videvik oma ettevõtte edu põhjuseid.
Ta lisas, et kui Elektrum eelmise aasta alguses turule tuli, oli ambitsioon saavutada 20% turuosa. "Turuosa kõigub iga kuu, nüüd on meie turuosa 14,6%. Me loodame seda tempot hoida ja kasvatada, et järgnevate aastate jooksul kasvaks see 20%ni. Selge on see, et seda kasvu ei saa teha poole aastaga," märkis Videvik.
"Kahjuks Eestis täna veel ei vaheta elektrimüüjat 100 000 inimest kuus. Kui tempo oleks selline, siis oleks meie kasv ka kiirem. Riik saaks ka turu avanemisele aidata sada korda enam kaasa seeläbi, et kehtestaks ühtsed ja võrdsed tingimused kõikidele elektrimüüjatele, näiteks ühtne elektriarve," rääkis ta
"Konkurent nimega Eesti Energia saab seda pakkuda oma klientidele, aga teised elektrimüüjad ei saa seda pakkuda. Sellisel konkurentsitihedal turul, kus hinnad on väga lähestikku ja loeb iga klient, vaatab tarbija kindlasti ka seda, kui mugav see koostöö on," selgitas Videvik probleemi tagamaid.
Samas nentis ta, et õnneks on nende ettevõtte kliendid tolerantsed ja saavad kenasti otsekorraldustega hakkama. "Kuid iseenesest peaksid kõigil olema võrdsed võimalused, eriti kui üks müüja kasutab seda konkurentsieelisena.Ma arvan, et kui oleks ühtne arve kõikidele elektritarbijatele Eestis, tõuseks teiste müüjate turuosa veelgi enam," lisas Videvik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Energia turuosa Eesti elektrimüügis kukkus aastavahetusel märkimisväärselt.
Suuruselt teine elektrimüüja Eestis Elektrum esitas koos väiksemate elektrimüüjatega konkurentsiametile kaebuse, milles nõutakse kõiki tarbijaid võrdselt kohtleva ühtse arve rakendamist.
Elektrimüüjad koostasid majandusministeeriumile ühispöördumise, et kõik elektriteenuse osutajad saaksid pakkuda oma klientidele ühte arvet, mille alusel tasuda nii elektri kui ka võrguteenuse eest.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.