Saku Õlletehases alustas tööd jooke kergetesse kastidesse pakendav liin, mis tõstab tootlikkust 33 korda ja asendab varem käsitsi tehtud töö.
Saksamaal valmistatud liin pakib kergetesse ja mugavatesse papist kastidesse nii otse villimiselt tulevaid pudeleid kui võimaldab ka ümber pakkida plastkastides olevaid tooteid. Uus liin teeb ühe käsipakendaja päevatöö 15 minutiga.
"Joogitööstus on hooajalistest kõikumistest sõltuv ala – suvel, kõrghooajal, kerkis meie töötajate arv mullu pea saja inimese võrra. Sel aastal me nii suurt arvu hooajatöölisi enam otsima ei pea," rääkis Saku Õlletehase juht Margus Kastein.
"Väga oluliseks peame ka seda, et tööohutus pakenduses tõuseb. Tegemist oli raske füüsilise tööga, mille teeb nüüd masin ning töötajad saavad rakendust teistes töölõikudes," lisas ta pressiteates.
Liini omandamiseks tehtud investeering on üle 1,8 miljoni euro ning tasuvusaeg ligi kolm aastat. Uuel liinil asub tööle korraga kaks väljaõppinud operaatorit, töö hakkab toimuma mitmes vahetuses.
Viimase viie aastaga on Saku Õlletehas investeerinud tootmis- ja logistikavaldkonna arendamisse 15 miljonit eurot. Enamik sellest on läinud efektiivsuse tõstmiseks, töötingimuste ja -ohutuse parandamiseks, keskkonnahoiuks.
194aastase ajalooga Saku Õlletehas kuulub 2008. aastast rahvusvahelisse õllekontserni Carlsberg.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.