Advokaadibüroo Glimstedt partneri Priit Läti sõnul on Eestis bitcoini ümber toimuv vastuoluline ega vasta strateegilisele soovile olla pioneeriks uuenduslikes IT-küsimustes.
„Asjassepuutuvad Eesti riigi institutsioonid, sealhulgas rahandusministeerium, finantsinspektsioon ja maksu- ja tolliamet, ei ole andnud ametlikke juhiseid biticoini ehk digitaalse valuuta kasutuse kohta. Samas oleme siiski olukorras, kus politsei tugevdab kontrolli krüptorahaga kauplemise üle, hoiatades isegi hobi korras tegutsevaid eraisikuid kuni 32 000 euro suuruse trahvi ja kolmeaastase vangistusega. Selline käitumine on vastuoluline ega vasta Eesti strateegilisele soovile olla pioneeriks uuenduslikes IT-küsimustes. Riik peaks esmalt kujundama ühtse seisukoha, tegema selgitustööd ning alles seejärel asuma järelevalvet teostama,“ ütles Lätt.
Hiljuti peatas ajutiselt enda tegevuse Eesti bitcoini kauplemise veebileht btc.ee, kuna politsei rahapesu andmebüroo nõudis veebilehe haldajalt klientide ID koopiaid ning tõestus, et veebileht on end registreerinud kauplejana.
Seotud lood
Kohalik bitcoini kauplemisega tegelev veebileht btc.ee teatas oma kodulehel, et on Eesti politsei ähvarduste tõttu ajutiselt kauplemise lõpetanud, kirjutas coindesk.com.
Vastuseks advokaadibüroo Glimstedt kriitikale, et Eestil pole seisukohta virtuaalraha bitcoin osas, kirjutab finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler, et teadaolevalt pole bitcoin raha.
Eesti Pank hoiatas, et bitcoinide omanikud võivad oma bitimüntidest jääda ilma, kui arvutis puudub vajalik viirusetõrje või taastevõimalused.
Avalikkuses kostunud süüdistused politsei jõulisest käitumisest bitcoinidega kaubitsejate suhtes ei pea paika, ütles rahapesu andmebüroo juht Aivar Paul.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.