Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ansip teatas tagasiastumisest
Peaminister Andrus Ansip tegi tänasel valitsuse erakorralisel istungil teatavaks otsuse astuda omal algatusel tagasi.
Sellest tulenevalt astub tagasi ka peaminister Andrus Ansipi juhitav valitsus, mis aga jätkab tegevust ajani, mil uus valitsus on ametisse astunud.
Täna kell 11 teavitab peaminister oma otsusest presidenti. Riigikogule teeb peaminister oma otsuse teatavaks täna kirjalikult ning suuliselt 10. märtsil, kui toimuvad taas riigikogu korralised istungid.
Tagasiastunud valitsus jätkab oma tegevust ajani, mil uus valitsus on ametisse astunud.
Peaminister Andrus Ansip on juhtinud Eesti valitsust alates 2005. aasta aprillist, praegune valitsuskoalitsioon asus tööle 6. aprillil 2011. aastal.
Olukorras, kus Ukraina ümber on tekkinud viimaste kümnendite sügavaim ja ohtlikuim rahvusvaheline kriis, ei peaks president Ilves peaminister Ansipi valitsuse tagasiastumispalvet rahuldama, leiab Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam.
"Andrus Ansipi valitsus jätkab täievoliliselt tööd senikaua, kuni uus peaminister on parlamendis ametisse kinnitatud," ütles Reformierakonna aseesimees, keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.
Sotsiaalteadlane ja sotsiaaldemokraat Marju Lauristin on arvamusel, et kui valitsuse vahetus toimub kiirelt ja sujuvalt, siis probleemi ta selles ei näe.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.