Araabia Ühendemiraadid, Bahrein ja Saudi Araabia kutsusid Katarist oma saadiku tagasi, kuna süüdistavad Katari oma siseasjadesse sekkumises. Katari börs reageeris sellele langusega.
Katari süüdistatakse selles, et see ei ole suutnud pidada kinni kolm kuud tagasi allkirjastatud kokkuleppest mitte sekkuda teiste riikide siseasjadesse. Kokkuleppe järgi ei tohi toetada ühtegi riiki, kes ähvardab Pärsia lahe Araabia riikide koostöönõukogu riike, nende kodanikke ja stabiilsust.
„See peab olema seotud Katari jätkuvast toetusest Moslemi Vennaskonnale,” ütles Bloombergile Dubais asuva Near East and Gulf Military Analysis’i uurimustööde juht Theodore Karasik.
Katari börs langes täna 2,3 protsenti. Dubai börsiindeks kukkus päevasiseselt 0,9 protsenti, kuid aktsiaindeks sulgus 0,1 protsenti miinuses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nafta hinnalangus võib osutuda araabia maailma jaoks hoopis positiivseks – see tasakaalustab majanduskasvu regiooniti ning aitab araabia kevade üle elanud riikidel paremini taastuda.
Täna teatasid Saudi Araabia, Bahrein ja Araabia Ühendemiraadid, et kutsuvad Katarist tagasi oma saadiku, kuna süüdistavad Katari nende siseasjadesse sekkumises.
Hiljuti on päevavalgele tulnud uued tõendid Briti ekspeaminister Tony Blairi isiklikest ärihuvidest Lähis-Idas. Sellega seoses nõutakse tema tagasiastumist erivolitustega saadiku kohalt selles regioonis, vahendab The Guardian.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.