Tarbijakaitseamet teatas, et leidis esmaspäeval järelevalve käigus, et Tallinna Konverentsid OÜ pakub koolitusreise omamata majandustegevuse registris registreeringut reisiettevõtjana tegutsemiseks, samuti pole ettevõttel pakettreiside korraldamiseks kohustuslikku tagatist.
Tarbijakaitseameti hinnangul ei ole firma tarbijate jaoks usaldusväärne kuna Tallinna Konverentsid OÜ pakub koolitusreise omamata majandustegevuse registris registreeringut reisiettevõtjana tegutsemiseks ning ettevõttel pole ka pakettreiside korraldamiseks kohustuslikku tagatist..
Tallinna Konverentsid pakub pakettreise turismi- ja võlaõigusseaduse tähenduses. Seaduse järgi on reisiettevõtja tegevus lubatud vaid juhul, kui firmal on olemas registreering ja kohustuslik tagatis. Viimane on väga oluline komponent tarbijate majandushuvide kaitsel, sest tagatisest makstakse firma maksejõuetuse korral näiteks reisist ilma jäänud tarbijatele välja ettemaksud, organiseeritakse reisijad tagasi reisi lähtepunkti ning hüvitatakse majutus kuni reisi lähtepunkti naasmiseni.
Kuna Tallinna Konverentsid pakub koolituse eesmärgil pakettreise (näiteks USA-sse ja Rhodosele) ilma vajaliku registreeringu ja tagatiseta, alustas tarbijakaitseamet firma suhtes haldusmenetlust ja tegi ettekirjutuse seadusevastase tegevuse peatamiseks.
Tarbijakaitseamet tuletab selle juhtumiga seoses inimestele meelde, et enne koolitusfirma valikut ja reisi ostmist tuleb kindlasti kontrollida, kas ettevõttel on olemas registreering ja tagatis. Mõlemat saab kontrollida majandustegevuse registrist internetiaadressil
http://mtr.mkm.ee/.Kui tarbija soovib osta koolitusfirmalt reisi, siis tuleb kindlasti uurida, kas reisi korraldab ettevõte ise või teeb seda mõni registreeringuga reisikorraldaja. Kindlasti tasub otsida ettevõtte kohta infot ka erinevatest blogidest ja foorumitest.
Seotud lood
Lisaks tootja või müüja antud müügigarantiile on tarbijal õigus esitada kahe aasta jooksul pretensioon. Paraku ei ole kõik müüjad nende mõistete erinevusest teadlikud ning eksitavad väärinfoga tarbijat.
Tallink esitas tarbijakaitseametile eelmise kvartali müügiaruande hilinemisega, misjärel eemaldati laevafirma ameti mustast nimekirjast.
Tarbijakaitseameti poole pöördutakse üha sagedamini seoses jalatsitega. Aprillis kaebasid tarbijad jalatsiteemal ametile 178 korral.
Tarbijakaitseamet kontrollis oktoobris lasterõivaste ohutust ning leidis nõuetele mittevastavaid lasterõivaid ning ohtliku kingapaari.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.