AS Nitrofert kasutab maagaasi keemilistes tehnoloogilistes protsessides kui algset toorainet mineraalväetiste tootmisel, mis ei kuulu aktsiisiga maksustamise alla ja ei peaks seetõttu ettevõtte finantskulutusi eriti mõjutama, ütles firma juhatuse liige Aleksei Nikolajev.
"Vastavalt Eesti Vabariigi kehtivatele seadustele ja euroliidu direktiividele kohaldatakse aktsiis maagaasile siis, kui maagaasi kasutatakse soojuse ja elektrienergia jne tootmiseks," ütles ta.
Rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas täna valitsuse pressikonverentsil, et üks uue valitsusliidu lubaduste katteallikas on
gaasiaktsiisi 20protsendiline tõus.
Ligi teatel tähendab see küttearvete kallinemist vaid ühe protsendi võrra. Sisse toob see aga tema sõnul 3,5 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koondamislaine Nitroferdis tuli töötukassale ootamatult, sest märke sellest ei olnud. Mineraalväetisi tootvas Nitroferdis kaotab töö 426 inimest.
Mineraalväetisi tootev Nitrofert koondab sel sügisel kõik ehk kokku 426 töötajat, põhjendades seda maailmaturul kukkunud hindadega.
Aktsiisi võrdsustamine tooks alkoholitootjate ja maaletoojate liidu juhi Janek Kalvi sõnul riigile 60 miljonit eurot lisaraha.
Horizon Tselluloosi ja Paberi AS juhatuse esimees Bashyam Krishnan nentis, et Jürgen Ligi teatatud aktsiisitõus mõjutav firmat kindlasti nagu ka teisi ekspordile orienteeritud ettevõtteid
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.