Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Parts: EASis ei ole juhtimiskriisi
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogus on olnud erimeelsusi ja mõnevõrra umbusaldamist, kuid juhtimiskriis oleks olukorra kirjeldamiseks vale diagnoos, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts riigikogu infotunnis.
Partsi sõnul vajab EAS jätkuvalt kaasajastamist, et täita samaväärset rolli agentuuridega Soomes, Singapuris, Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes arenevates riikides.
„On täiesti absurdne lähenemine, kui me EASile anname ülesande, et ta on makseasutus ja võrdleme seda PRIAga (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet - toim). See on täiesti absurdne lähenemine. Sellisel juhul teeme makseasutusest mingi muu osakonna, kes maksaks neid toetusi välja. See on strateegiline ülesanne ja ma loodan, et uus minister jätkab sellega. Muutusi kindlasti EAS vajab. Väga paljud muutused on ette valmistatud selleks, et need ellu viia,“ ütles Parts.
Uutel majandusministritel, kelle haldusalasse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kuuluma hakkab, on hea võimalus sihtasutust ümbritsev sasipundar lahti harutada.
EASi uue juhi Andres Rannamäe pea kohal lasub rahakantimise kahtlustus. Ta ise väidab, et see on alusetu, kuid ei öelda, mis või kes selle taga võiks olla.
Äriühingutes, riigifirmades ja nõukogudes on inimeste roteerimine normaalne protsess, ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu liige Enn Veskimägi.
Eesti ettevõtlusse püüab värskeid tuuli tuua väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling, kes rääkis intervjuus Äripäevale oma plaanidest ministriametis.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.