Hiina on suurendanud enda valuuta päevast kõikumisulatust ja see on muutnud jüaani kursi prognoosimise üha keerulisemaks. Spekulandid on seetõttu saanud 5,5 miljardit dollarit kahju.
Juba peaaegu kümme aastat on jüaani kurss tugevnenud ning spekulantidele näis see olevat kindel viis raha teenida. Sel aastal on jüaani kurss hakanud kukkuma ning see on endaga kaasa toonud suured kahjumid, kirjutas Bloomberg.
USA kommertspankade kliendid on käesoleval aastal kaotanud finantstuletistega kaks miljardit dollarit, Hiina investorid 3,5 miljardit. Investorid on läbi tuletiste panustanud jüaani tugevnemisele. Jüaan on selle aasta algusest langenud dollari vastu aga 2,7% ning euro vastu 2,8%.
"Odavnemine oli üles ehitatud nii, et see põletaks spekulantide näppe," ütles endine USA rahandusministeeriumi Hiina suhete juht David Loevinger.
Morgan Stanley Aasia valuutade strateegi Geoffrey Kendricki sõnul on investorid jüaani kahjumite tõttu liiga rahuolevad olnud. "Inimesed on võtnud seda siiamaani liiga lihtsalt," ütles ta. "Praegu on selge, et vähemalt järgmise 3-6 kuu jooksul hakkab see valuuta nõrgenema," lisas Kendrick.
Ta prognoosib, et dollar tugevneb 6,38 jüaanini. Täna kaupleb dollar 6,09 jüaanil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Analüütikute sõnul on Hiina kinnisvaraturu praegune olukord suurim oht maailma suuruselt teisele majandusele. Viimaste teadete järgi on aga kinnisvarahindade kasv aeglustunud ning suurarendaja ei suuda pangalaene tagasi maksta.
Hiina jüaan langes täna dollari vastu ühe aasta madalaima taseme lähedale, kuna arvatakse, et nõrga majanduskasvu tõttu hoiab Hiina keskpank jüaani nõrgana.
Sajad hiinlased kogunesid täna kahe väikepanga kontorist raha välja võtma, kuna levisid kuulujutud, et üks nendest pankadest on maksejõuetu, vahendab Reuters.
Hiina valitsus kinnitas oma igaastasel kongressi istungil riigi aastaseks majanduskasvu sihiks 7,5%. See on sama number, mis kinnitati ning napilt ka saavutati 2013. aastal, selgub valitsuse teatest.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.