Kriitikud kurdavad, et USA Föderaalreservi esimees Janet Yellen koos rahvusvaheliste partneritega usuvad veendunult inflatsiooni kiirenemisse, ehkki tegelikult on õhus deflatsiooni märgid.
Bank of America rahvusvahelise majanduse uuringute kaasjuht Ethan Harris ütles Bloombergile antud intervjuus, et keskpankurid näevad seda, mida nad näha tahavad, süüdistades oma koduriikide madalas inflatsioonis ajutisi ja osaliselt siseriiklikke faktoreid.
Sellega riskitakse kestvamate ülemaailmsete mõjude - nagu nõrk nõudlus maailmaturul, jahtuvad toormehinnad ja palju muu - ignoreerimisega.
New Yorgis asuva Decision Economicsi juht Allen Sinai ütles, et liiga paljudes paikades üle maailma jääb inflatsioonitase alla ootuste, et pidada seda mööduvaks. Pea kaks kolmandikku Bloombergi jälgitud 121 majandusest kogeb väiksemat tarbijahindade kasvu kui kaks aastat tagasi.
Ülemaailmne inflatsioon oli veebruaris 2%, mis on väikseim näitaja alates 2009. aasta lõpust, mil maailm heitles majanduskriisiga. Muutusi on märgata ka investorite käitumises, kes on sel kuul USA börsil kaubeldavatest fondidest välja võtnud 436,4 miljonit dollarit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aprillis tõusid euroala tarbijahinnad võrreldes möödunud aasta sama kuuga 0,7%, selgub täna avaldatud Eurostati andmetest. Märtsis kasvasid tarbijahinnad 0,5%, mis on 52 kuu madalaim tase.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.