Tagasiastumisest teatanud Soome peaministri Jyrki Kataineni asemel Koonderakonna juhiks ja peaministriks pürgiv majandusminister Jan Vapaavuori ütles täna, et kapitalivaese riigina vajab Soome välisinvesteeringuid ka idast.
Vapaavuori viitas, et ehkki Soome kõrgub erinevate konkurentsiedetabelite eesotsas, jääb riik välismaistelt otseinvesteeringutelt ELi keskmisele alla. Sel põhjusel on valitsus teinud eraldi strateegia välisinvesteeringute riiki toomiseks, sihtides eelkõige investeeringuid USAst, Hiinast ja Venemaalt, kirjutas Kauppalehti.
Nii ei näe Vapaavuori probleemi ka Soome ja Venemaa tuumakoostöös. Seda enam, et juba 70nendatel aastatel kasutati Venemaa tehnoloogiat. "Asju tuleb vaadata pikas perspektiivis ja aru saada, et meie majandus on olnud ja on ka edaspidi sõltuv Venemaa investeeringutest nii sealt siia kui siit sinna," ütles ta.
Samas on Vapaavuori seda meelt, et Fennovoima uues tuumajaama projektis, kuhu Saksa E.ONi asemel tuli osanikuks Venemaa Rosatom, peaks soomlastel olema siiski märkimisväärne enamusosalus. "50,2% on liiga vähe," ütles Vapaavuori.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile Soome presidendi Sauli Niinistöga kohtunud Venemaa president Vladimir Putin üllatas soomlasi uue reaktori pakkumisega Loviisa tuumajaamale, kirjutab Helsingin Sanomat.
Soome peaminister Jyrki Katainen teatas nädalavahetusel, et lahkub juunikuust Soome peaministri ametist, et jätkata mõnel ELi tippametikohal.
Soome Roheliste partei on peaminister Alexander Stubbile teada andnud, et lahkub valitsusest, kui annab Fennovoima OY-le loa tuumajaama rajamiseks kahasse Venemaa riigifirma Rosatomiga.
Kui Suurbritannia otsustas Krimmi sündmuste valguses koostöö Venemaa tuumaenergia kontserniga Rosatom uuesti üle vaadata, siis Soome Pyhäjoki projekti pole kriis pidurdanud.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.