Hindade kokkuleppimises süüdistatud jaekettide juhtum kasvas välja OG Elektra ja Liviko kartellikahtlusest 2012. aasta suvel, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai.
Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai sõnul sai
eile prokuratuurilt kartellikokkuleppe süüdistuse saanud jaekettide juhtum alguse 2012. aasta suvel, mil alustati kriminaalmenetlust OG Elektra ja Liviko vahelise hinnakokkuleppe kohta.
Tammai sõnul on OG Elektra ja Liviko kartellikahtluse menetlus edasi läinud ja jõudnud kahtlustustest süüdistuse faasi. Menetluse käigus ei leidnud aga kahtlus OG Elektra osas kinnitust ja süüdistuse said peale Liviko veel hoopiski Selver, Rimi Eesti Food, Maxima Eesti, Prisma Peremarket ja Helter-R .Samuti said süüdistuse 11 ettevõtetega seotud füüsilist isikut.
Prokuratuur süüdistab kõnealuseid ettevõtteid ja isikuid 2009. aastal teatud viinade jaehindade tõstmise kokkuleppimises. Süüdistusele järgneb kohtumenetlus.
OG Elektra omanik
Oleg Grossi sõnul on prokuratuuri süüdistus väljaimetud ja mõttetu. „See näitab, et Eesti riigil on ikka jõle palju raha, et tegeleda sellise jamaga, millel pole mingit sisu,“ märkis ta. Gross lisas, et süüdistust vaadates jääb talle tunne, et Eesti prokuratuuril ja õigussüsteemil on igav. „Neil pole midagi teha. Samas on sissemurdmised, röövimised, narkomaania – nendega ei tegeleta, pole ei ressursse ega aega. See on piinlik lugu,“ ütles ta.
Gross lisas, et seisab kõikide ettevõtete eest, kes süüdistuste tule alla jäid. Tema sõnul on tänasel Eesti kaubandusturul jaekettide vahel niivõrd tihe rebimine, et ühestki kartellikokkuleppest pole võimalik rääkidagi. „Olgu see siis tootjate või kaubanduskettide vaheline kokkulepe, see on täielikult välistatud,“ ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Kaubamaja tütarettevõte Selver sai täna prokuratuurilt süüdistuse konkurentidevahelise kokkuleppe sõlmimises ja tegevuses, millega väidetavalt määrati kolmandate isikute suhtes kindlaks teatud kauba hind, teatas ettevõte börsile.
ASi Helter-R endine omanik Elmo Elrich ütles, et Eestis pole suurematel jaekaubanduskettidel võimalik hindades kokku leppida. „Vastasel juhul poleks ühtegi toimivat kaubandusketti."
„Prokuratuuri süüdistus on alusetu ja mõistetamatu, sest Selver ei ole konkurentidega mingeid hinnakokkuleppeid kunagi sõlminud," ütles Selveri juhatuse liige Kristi Lomp.
Jaekettide kartellikokkuleppe süüdistus on prokuratuuri poolt väljaimetud teema, ütles jaeketi OG Elektra AS omanik Oleg Gross.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.