Riigikogus läbis teise lugemise ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille järgi üldapteegi tegevusluba ei või olla ravimite hulgimüügi ettevõtetel ega nendega valitseva mõju kaudu seotud ettevõtetel.
Samuti näeb see eelnõu ette, et 4000 või enama elanikuga asulas kehtestatakse ajutine piirang, mille järgi saab seal kuni 2015. aasta 9. juunini apteeki avada ainult kohaliku omavalitsuse ettepanekul ja ravimiameti nõusolekul, vahendas riigikogu pressiteenistus.
Haruapteeke saab seadusemuudatuse järgi tulevikus asutada ainult maapiirkonnas ja väiksemates linnades, kus elab alla 4000 elaniku. Lisaks näeb eelnõu ette, et üldapteekidele antakse võimalus korraldada patsiendi soovil ravimite kättetoimetamist. Seadusemuudatus käsitleb ka proviisori ja farmatseudi lugemist tervishoiutöötajateks, apteegibussi asutamist ja töökorraldust, apteekritele maal töötamiseks lähtetoetuse maksmist ning apteegi avamise lihtsustamist väikesaartel.
Eelnõu ette kandnud sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof rääkis, et riigikohtu eelmise aasta 9. detsembri otsusega tunnistati põhiseaduse vastaseks ja kehtetuks asutamispiirangud uute apteekide rajamisel ja praeguste apteekide laienemisel või asukoha muutmisel linnades.
Pikhofi sõnul on plaanitava eelnõu üheks oluliseks eesmärgiks kaitsta apteeke ja ravimite kättesaadavust maapiirkondades ning seepärast kirjutati seadusesse sisse ka üheaastane apteekide asutamise piirang 4000 või enama elanikuga asulates ja linnades.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Täna kolmandal lugemisel olev nn apteegiseaduse eelnõu menetlus kujundab Eesti õiguskultuuri, ütles advokaadibüroo Sorainen partner ja vandeadvokaat Allar Jõks.
Ülikooli Apteegi teatel on riigikogu lisanud täiendatud ravimiseaduse eelnõusse taas apteegilubade andmise liisuheitmise teel, mille riigikohus ühemõtteliselt ebaseaduslikuks hindas.
Noored lähevad küll apteeki tööle, kuid eelistavad nii finants- kui sotsiaalsetel põhjustel praegu tõepoolest pigem tõmbekeskustes asuvaid kui maa-apteeke, tõdeb proviisoriõppe tudeng Kadri Sirkas.
Õiguskantsler Indrek Teder pöördus täna riigikohtusse taotlusega tunnistada kehtetuks ravimiseaduse sätted, mis on põhiseadusega vastuolus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.