„Modi-maania“ viis India aktsiaturu väärtuse maailma top 10-sse. Nimelt on investorid elevil majandusreformide üle, mida uus peaminister Narendra Modi on lubanud läbi viia.
Enne valimisi oli aktsiaturg küsitluste ajendil Indias teinud uusi rekordeid, jõudes väärtuselt 1,43 triljoni dollarini ja tõustes lühikese ajaga 16 protsenti, vahendab Financial Times.
Veenev ja oodatud võit Modi juhitud hindude rahvuslikule parteile Bharatiya Janta viis India aktsiaindeksi Sensex ka valimispäeval uute rekorditeni. Sellega tõusis indeks turuväärtuselt mööda nii Austraalia kui ka Lõuna-Korea omadest ja jõudis kümne suurima hulka maailmas.
Enne rallit aktsiaturul oli India raskes seisundis – toimus pidev kapitali väljavool ning valuuta väärtuse kahanemine. Nüüd on turud septembrist alates tõusnud enam kui 30 protsenti.
India börsifirmade koguväärtus jääb SKP mahule veel alla. Praegu on firmade väärtus umbes kolm neljandikku SKPst, mis on palju väiksem kui arenenud majandusega riikidel nagu USA või Suurbritannia.
Finantsteenuseid pakkuva firma Edelweiss juht Rahesh Shah on tulevikku osas aga optimistlik: „India turud jätkavad tõusu ja nende tähtsus maailmas suureneb.“ Ta lisas, et eeldatavalt kasvavad India turud SKP-st kiiremini ning ületavad varsti SKP kogumahu ja meelitavad sellega riiki järjest enam kapitali.
India majanduse tähtsus maailmas kasvab, kuid alles nüüd ületati aktsiaturul 2007. aasta tipud. Vaatamata sellele oli Modi võit majandusanalüütikutele määrava tähtsusega. Kahe aasta prognoos turule on väga optimistlik, muidugi juhul, kui Modi valitsus suudab läbi viia kauaoodatud majandusreformid.
Seotud lood
India börs tõusis valimistulemuste ootuses rekordkõrgele, vahendab Bloomberg.
India aktsiaturg on täna tõusnud ligi 4%, sest valimistulemus võib tuua võimule uue partei.
India aktsiaturg tõusis reedel ligi neli protsenti, sest usutakse, et peaministriks pürgiv Narenda Modi paneb majanduse hoogsalt kasvama.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.