Energia Informatsiooni Administratsioon USAs teatas eile, et kättesaadavate naftavarude hulk Californias asuvast Monterey maardlast on tegelikust 96% väiksem kui esialgselt oodati.
„Kõik reservid ei ole samaväärsed“, ütles EIA ekspert Adam Sieminski Financial Times’ile, vahendab Bloomberg. Ta lisas, et nafta väljasaamine Monterey maardlast on tegelikust palju keerulisem kui arvati.
Veel eilse seisuga moodustasid Monterey piirkonna varud ligi kaks kolmandikku kättesaadavatest naftavarudest USAs. Monterey maardla hoiab nüüd endas hinnanguliselt 600 miljonit barrelit kaevandatavat naftat. See on 25 korda vähem kui 2012. aastal uuringute käigus avastatud 13,7 miljardit barrelit.
2013. aastal Lõuna-California ülikooli poolt läbi viidud uuring näitas, et Monterey esialgselt avastatud naftaressurside arendamine oleks loonud 2,8 miljonit töökohta ja andnud riigile lisana hinnanguliselt 24,6 miljardit dollarit maksutulu.
Seotud lood
USA toornafta tootmine neljandas kvartalis eesotsas Põhja-Dakota ja Texase väljadega ületas importi esimest korda pärast 1995. aastat, vahendas Bloomberg.
Maailma suurim naftat tarbiv riik on liikumas varmalt energiasõltumatuse poole, millele aitab kaasa kildatehnoloogia buum, mis viis Ühendriikide toornafta tootmise läinud nädalal viimase 28 aasta kõrgeima tasemeni.
USA energeetikaministeeriumi teatel suurenes 2. novembri seisuga riigi naftatoodang 6,68 miljoni barrelini päevas, mis on kõrgeim pärast 1994. aasta 23. detsembrit, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Iraagi põhjaosa langemine sunniitlike islamistide kätte ja kurdide tõus iseseisvaks jõuks selles konfliktis võib tähendada, et näeme peagi Kurdistani iseseisvaid naftaeksporte, kirjutab Forbesis Christopher Helman.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.