Olympic Entertainment Groupi juht Madis Jääger rääkis Big4 konverentsil, kuidas nn eelarvetekk kõige paremini paika sikutada.
Jääger tõi oma ettekandes välja kolm olulist mõtet, mida eelarve planeerimisel silmas pidada.
1. Unistuste täitumiseks ei tohi kunagi tootlust ohvriks tuua.
Kui võtta see mõte ärikonteksti välja, kirjeldas Jääger, kuidas ilmselt kõigil on tuttavaid, kes on investeerinud oma uude majja. "Kui sa teed toreduslikke investeeringuid ja kui mingil hetkel on kõik valmis, aga selle hoidmisega tekib raskusi, oled sa teinud lolli otsuse. Sa ei tohi kunagi tuua tootlust ohvriks oma unistustele," ütles ta. OEG juht lisas, et eelarve kontekstis on selle jälgimine väga tähtis, sest lõpuks tuleb investeeritud raha tagasi teenida.
2. Betooni valatud raha peab püsima likviidne, seda peab saama uute unistuste jaoks alati vabaks teha.
Kasiinooperaatorina ei plaani OEG igavesti jääda hotelli omanikuks või operaatoriks, ütles Jääger, viidates Tallinna ehitatavale Hiltoni hotellile. Tema hinnangul on pikas perspektiivis neid ettevõtteid, kelle investeerimisportfelli sobib hotell palju rohkem kui Olympicu kontserni. "See on oluline, et mitte väga põhitegevusega seotud asjad, näiteks ka hotell, mida täna ehitame, oleksid võimalused kiirelt ja lihtsalt realiseeritavad, selleks et vabastada raha järgmistele unistustele," lausus Jääger.
3. Edukas juht saab päeva lõpuks eelarveteki paika nii, et keegi hommikuks kopsupõletikku ei jää.
"On see kontserni, osakonna või ettevõtte tasand või räägime projektipõhisest tasandist, siis edukas juht on see, kes suudab eelarveteki selliselt paika sikutada, et hommikuks keegi kopsupõletikku ei jää," teatas Jääger. Samas ei pea see olema projektipõhiselt alati nii, sest vahel on vaja kulutada või investeerida rohkem, et saada parimat tulemust.
"Pikas perspektiivis, ettevõtte tasandil on olnud Olympic selles mõttes väga hea näide, et range eelarvedistsipliini jälgimine on üks edu alustest," sõnas Jääger. Ta tõi võrdluseks, kuidas aastail 2007-09 olid kontserni kahjumid suurusjärgus 30 miljonit eurot aasta kohta, kuid nüüd on ettevõte jõudnud väga heale tasemele. "26 miljonit eurot puhaskasumit, mis on läbi aegade rekord Olympicu ajaloos, ei ole asi, mida peaks häbenema," viitas Jääger eelmise aasta majandusnäitajaile.
28.-29. mai toimub Äripäeva ja audiitorbüroode Ernst&Young, PwC, KPMG, Deloitte korraldatud finantsjuhtide konverents BIG4. Konverentsil astuvad üles audiitorbüroode juhid ja prominentsed finantsvaldkonna eksperdid. Big4 2014 otsib võimalusi Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks ja näeb finantsjuhti kui strateegi, kelle otsustest sõltub tema ettevõtte tulevik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nelja aastaga Viru Keemia Grupi juhatuses 507 miljonit eurot laenulimiiti saanud finantsjuht Ahti Puuri tunnustati eile finantskonverentsil Big4 aasta finantsjuhi tiitliga.
Vahendame säravamaid tsitaate just praegu toimuvalt finantsjuhtide konverentsilt Big4.
Telekomis on juhid endiselt poolunes, sest ärikeskkond on oluliselt muutunud, aga telekomid pole seda piisavalt kiiresti taibanud, ütles Tele2 Eesti juht Argo Virkebau Big4 konverentsil.
Finantskonverentsil Big4 valiti viie nominendi seast aasta finantsjuhiks Viru Keemia Grupi finantsjuht Ahti Puur.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.