Soomlase Risto Pietilä Eestis bitcoinitulust ostetud Malla mõis võib saada virtuaalrahahuviliste keskuseks, kirjutab Helsingi Sanomat.
Pietilä elab Soomes, aga on ettevõtteid asutanud Eestisse. Tema firma Eesti Investeerimishõbe, Soomes Silveravault, kaupleb investeerimishõbedaga.
„Ostsin mõisa raha eest, mille sain bitcoinide müügist eelmise aasta lõpus. Nende väärtus oli just kümnekordistunud,“ ütleb Pietilä. „minu müüdud bitcoinide keskmine hind oli 700 dollarit.“ Kevadel on keskmine hind olnud 500 dollari ümbruses.
Pietilä tahaks Malla mõisast teha bitcoinide kasutajate kohtumiskoha, hub’i, kus saaks ennast laadimas ja uusi suhteid loomas käia. Ühtlasi näeksid teised hotellielanikud, kuidas bitcoine kasutada saab.
Pietilä sõnul vahetas ta bitcoinid esmalt Hiina jüaanideks, siis jüaanid bitcoinideks ja bitcoinid USA dollariteks. Lõpuks laekus raha eurodena Soome Osuuspankkisse.
Seotud lood
USA valitsus kohtleb bitcoini maksustamise mõttes kinnisvarana, kehtestades sellele reeglid, mida kasutatakse ka aktsiate ja bartertehingute maksustamisel, vahendab Bloomberg USA maksuametit IRS.
Virtuaalraha bitcoin ümber käiv diskussioon näitab, kui väga on rahandusse uusi ideid vaja, leiab idufirma TransferWise juht ja Äripäeva aasta ärimees 2013 Taavet Hinrikus.
21. mail toimub Tallinna Ülikoolis bitcoini-teemaline konverents "Kas Bitcoin on tulnud, et jääda?".
Silver Meikar on esimene poliitik Eestis, kes sooritas 18. mail virtuaalraha bitcoini makse. Tegemist oli restoraniarvega Sushicatis, mille kogusummaks oli pisut üle 78 euro.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”