Virtuaalraha bitcoin ümber käiv diskussioon näitab, kui väga on rahandusse uusi ideid vaja, leiab idufirma TransferWise juht ja Äripäeva aasta ärimees 2013 Taavet Hinrikus.
"Me armastame bitcoine," ütles ta ajalehele FT antud intervjuus. Bitcoinide ülekanne on ettevõtte üks võimalik tulevikuäri, kuid täna keskendutakse valuutade vahendamisele. Hiljuti lisas ettevõte oma vahendatavate valuutade hulka ka India ruupia.
Finantsinspektsiooni juht
Kilvar Kessler selgitas veebruaris, et Bitcoin ei ole raha. "Bitcoin võib olla kunstiteos, tooraine, püramiidskeem, väärtpaber või mis iganes, kuid praegu teadaolevalt ei ole tegemist rahaga," leidis ta.
Kolm aastat tagasi sündinud TransfwerWise annab tööd 60 inimesele ja vahendab 20 valuutat. Viimase aasta jooksul kasvasid ettevõtte vahendatud summad kaheksa korda ning selline kasv peaks jätkuma ka tänavu. Töötajate arv sel aastal kahekordistub.
TransferWise võimaldab kliendilt kliendile rahaülekandeid, mis on pankade samadest teenustest soodsamad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Bitcoini start-upi Xapo juht Wences Casares ütles Wall Street Journalile, et tema arvates võib ühe aastakümnega krüptoraha hind tõusta 1 miljoni dollarini.
Koos TransferWise'i kaasasutaja Kristo Käärmanniga Äripäeva aasta ärimeheks valitud Taavet Hinrikus andis intervjuu Bloomberg TV-le, kus selgitas kuidas nemad on uus jõud panganduses.
Küsimuste ja vastuste veebilehel Quora kirjutas vabariiklaste endine presidendikandidaat ja USA kongresmen Ron Paul, et virtuaalraha bitcoin pole päris raha, kuid see peaks olema täiesti legaalne.
Maksu- ja tolliameti teatel maksustatakse bitcoinidega kauplemisel tekkiv käive 20% käibemaksuga, kuna tegu pole e-rahaga.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.