21. mail toimub Tallinna Ülikoolis bitcoini-teemaline konverents "Kas Bitcoin on tulnud, et jääda?".
Ürituse eesmärk on levitada infot bitcoini kohta, harida inimesi ning kummutada hirme, mis on kaasnenud võib-olla mõningase ühekülgse, negatiivsema pressikajastuse tõttu Eestis, teatas portaal kryptoraha.ee.
Konverentsil räägitakse täpselt lahti, mis on bitcoin, kust ta tuleb, kuidas teda kasutada saab ning milline on juriidiline olukord Eestis ja mujal maailmas. Üritusel on nii eesti- kui ka ingliskeelseid ettekandeid ning lõpetuseks arutlevad teemade üle ja vastavad küsimustele kõik esinejad ühisel arutelul.
Oodatud on eelkõige innovaatilisemad kaupmehed, ärimehed ja tarbijad.
Peale tavaliste eurode saab ürituse pileti osta ka 0,03 bitcoini eest. Rohkem infot esinejate ja ürituse kohta leiab
SIIT.
Seotud lood
Bitcoini start-upi Xapo juht Wences Casares ütles Wall Street Journalile, et tema arvates võib ühe aastakümnega krüptoraha hind tõusta 1 miljoni dollarini.
Küsimuste ja vastuste veebilehel Quora kirjutas vabariiklaste endine presidendikandidaat ja USA kongresmen Ron Paul, et virtuaalraha bitcoin pole päris raha, kuid see peaks olema täiesti legaalne.
Maksu- ja tolliameti teatel maksustatakse bitcoinidega kauplemisel tekkiv käive 20% käibemaksuga, kuna tegu pole e-rahaga.
USA valitsus kohtleb bitcoini maksustamise mõttes kinnisvarana, kehtestades sellele reeglid, mida kasutatakse ka aktsiate ja bartertehingute maksustamisel, vahendab Bloomberg USA maksuametit IRS.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.