Majandus- ja taristuminister Urve Palo kutsub kolmapäevaks kokku ümarlaua, et arutleda pangateenuste kättesaadavuse üle maapiirkondades.
"Kohtusin läinud nädalal kaks korda Swedbanki peadirektori Priit Perensiga ja väljendasin tõsist muret pangakontorite sulgemise plaani pärast. Olen seisukohal, et sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte mõtleb laiemalt kui ainult kohalike kontorite tasuvus," märkis ta pressiteates.
"Mul on hea meel, et jõudsime kokkuleppele ja Swedbank teatas pärast meie kohtumisi otsusest maapiirkondade kontoreid mitte sulgeda ja otsida koostöös omavalitsustega alternatiivseid lahendusi," lisas Palo.
Ministri sõnul ei lahenda ühe panga ühekordne otsus siiski veel kogu probleemi ja püsivamate lahenduste otsimiseks kutsub ta kokku ümarlaua. "Olukord, kus inimestele vajalikud teenused maapiirkondades lõpetatakse, vajab laiapõhjalist arutelu. Teenustest ilmajäämine ei puududa ainult külasid, vaid linnu ja ka lausa maakonnakeskusi," märkis ta.
"Eelmise nädala kogemus näitas, et alati ei ole vaja hakata olukorda reguleerima seadusandja tasemel, vaid eri osapoolte hea tahte korral on võimalik kokkuleppeid otsida ja leida ka muul moel," selgitas Palo.
Ümarlauale on kutsutud Swedbank, SEB, pangaliit, Eesti Pank, Eesti Post, tarbijakaitseamet, maaomavalitsuste liit ja linnade liit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäev tunnustab Swedbanki efektiivsusele suunatuse eest – seda peab taotlema iga ettevõte.
Maanteelõik Tallinnast Paideni, kui mitte kaugemale, tuleks 2020. aastaks ehitada laenu toel neljarealiseks, esitas majandus- ja taristuminister Urve Palo mõttekoha riigikogus.
Vabandame vale mulje pärast, mis seoses sularahateenuste muutusega Haapsalu kontoris avalikkusele on jäänud, ütles Swedbanki jeapanganduse tegevdirektor Ulla Ilisson.
Swedbank hakkab asulates, kus alates 1. juulist oli kavas pangakontorid sulgeda, pakkuma pangateenuseid omavalitsuste ruumides.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.