„Suur rotatsioon võlakirjadest aktsiatesse on argument, millele võisite viidata mistahes ajal viimase kahe aasta jooksul, kui nüüd on erinevus, sest väärtustasemed on palju halvemad,“ ütles Bishop. „See, mis on juba aktsiahindadesse arvatud, tõenäoliselt ei realiseeru.“
Alates 2012. aasta juunist on Stoxx 600 indeks tõusnud 48% ja ajanud indeksi P/E suhtarvu näidu 26% üle aastakümne keskmise taseme. Aktsiate nagu Totali ja Banco Santanderi aktsiatõus on isegi kiirenenud, kui analüütikud on kärpinud indeksi aasta kasumiootust 6% võrra. 2012. aasta juunikuus oli indeksis olevate ettevõtete turuväärtus kokku 7,9 triljonit dollarit, mis on nüüd kasvanud 12,1 triljonile dollarile. 2012. aasta juulis lubas Euroopa keskpanga juht teha mida tahes, et aidata eurot.
Tänavu 5. juunil tutvustas ta seninägematuid meetmeid, et stimuleerida majandust, mida ähvardab deflatsioon. Euroopa Keskpank kärpis baasintressimäärasid, maksustas intressimääraga keskpangas hoiuseid hoidvaid panku ja teavitas 400 miljardi eurose likviidsuskanali loomisest. Ta ei teatanud varade ostuplaanidest, millega tegelevad Inglismaa, USA ja Jaapani keskpangad.
„Keskpanga likviidsusplaanid avaldavad suurt positiivset mõju vaid siis, kui turud on olnud väga ülemüüdud,“ ütles Miller Tabaki aktsiastrateeg Matt Maley. „Seekord on Euroopa aktsiaturud juba hinnanud hindadesse stiimulid. Aktsiaturg on jõudnud kaugele ette fundamentaalnäitajatest.“
Draghi poliitika on meelitanud investorid ajama üles Euroopa varade hinnad alates võlakirjadest kuni aktsiateni ja pannud vältima raha hoidmist. EPFR Globali andmetel on USAs kaubeldavatesse Euroopa fondidesse tänavu lisandunud 43 miljardit dollarit raha. Samal ajal on investorid pannud USA aktsiafondidesse vaid 3,3 miljardit dollarit.
Stoxx 600 ja euroala aktsiatest koosnev Euro Stoxx 50 indeksid on tänavu tõusnud vastavalt 5,7 ja 5,6%. Barclaysi euroala valitsuse võlakirjade kogutootlusindeks on tootnud 6,2% ja Euroopa ettevõtete võlaindeks 5,2%.
9. juunil langes Hispaania valitsuse 10aastase võlakirja tootlus rekordmadalale 2,58 protsendile. 2012. aasta juulis, kui kardeti, et mõnedel Euroopa riikide valitustel on raskuseid võlga teenindamisega, oli sama võlakirja tootlus 7,62%. Nüüd on Hispaania valituse võlakirjade tootlus madalam USA valitsuse omadest.
Aktsiad on ikka ostmist väärt, kuna majanduskasv võtab ootuse üles ja see muudab kasumikasvu saavutavaks, ütles Lombard Odieri Genfis töötav investeerimisstrateeg Samy Chaar.