Finantsinspektsioon on seisukohal, et Baltika oleks pidanud oma aktsionäre riigikohtu otsusest teavitama ehk teisisõnu tegema börsiteate.
"Antud juhul on tegemist pooleli oleva protsessiga ning seetõttu ei saa me siinkohal rääkida veel lõplikust lahendist ega vastavast teavitusest," vastas Baltika Grupi kommunikatsioonijuht Tiina Urm küsimusele, miks nad ei ole teavitanud oma aktsionäre
Riigikohtu otsusest.Finantsinpektsioon ei saanud antud teemat rohkem kommenteerida, kuivõrd teave, kas mingis küsimuses on plaanis algatada menetlus ning millised menetlused on käimas, on vastavalt finantsinspektsiooni seadusele konfidentsiaalne info. "Informeerime avalikkust lõpptulemustest, kui see on finantsturu stabiilsuse tagamise huvides," sõnas finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius.
Baltika aktsionär Clearstream Banking S.A, kes esindab Baltika pikaajalise partneri Itaalia tekstiilifirma E.Miroglio Finance S.A. huve, pöördus 2012. aastal kohtusse, kuna peab ettevõtte aktsiakapitali suurendamise otsust tühiseks.
Riigikohus tegi eelmine nädal otsuse, mis on pretsedent avatud aktsiaseltsidele ning leidis, et ringkonnakohus peab otsustama, kas Baltika üldkoosoleku otsus tuleb kehtetuks tunnistada.
Seotud lood
Baltika pikaaegne tegevjuht Meelis Milder suurendas mai keskel tehtud ostudega enda isiklikku osalust rõivatootjas.
Baltika üks aktsionäridest, East Capitali esindaja Gert Tiivas ütles Baltikale kohtuasja toonud aktsiakapitali suurendamist kommenteerides, et kuna Baltikal oli raha kindlasti vaja, on ettevõtte juhtkond käitunud õigesti.
Baltika nõukogu liige Valdo Kalm tõdes, et Baltika ühe suuraktsionäri otsus pöörduda kohtusse tuli üllatusena.
Baltika üks suuraktsionäre Clearstream Banking S.A., leiab, et AS Baltika vahetusvõlakirjade väljaandmise ja aktsiakapitali tingimusliku suurendamise otsust ei võetud vastu või alternatiivselt on otsus tühine, teatas Baltika börsile.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.