Üha vähem Ameerika Ühendriikide tudengeid käib õpingute kõrvalt tööl, paljastab USA tööministeeriumi andmeid analüüsides Wall Street Journal.
2013. aastal töötas kas osalise või täiskoormusega kõigest 43,9% USA üliõpilasi ja nii hullud ei ole lood olnud alates 1985. aastast. Vaid 13 aastat tagasi käis tööl 56% tudengeid. Süüdistada ei saa üksnes majanduslangust, sest ka kriisist väljatuleku käigus on töötavate tudengite osakaal langust jätkanud.
Pühapäeval lubas Starbucks kõigil oma töötajatel, kes teevad nädalas tööd vähemalt 20 tundi, aidata Arizona ülikoolis bakalaureusekraadini pürgida. Nimelt on umbes 70% mainitud firma 135 000 töötajast üliõpilased. Enamik ettevõtteid on aga sarnaseid programme katkestamas.
Nagu sellest oleks veel vähe, ilmneb, et mida vähem üliõpilasi käib tööl, seda rohkem upub kõrvuni võlgadesse. Selle aasta bakalaureustest USAs jäävad õppelaenud kaela üle 70 protsendile. 20 aastat tagasi olid sellise murega kimpus vähem kui pooled. Keskmine võlg ühel 2014. aasta lennu üliõpilasel on 33 000 dollarit, mille eest saaks peaaegu 16 000 tassi Starbucksi kohvi.
Seotud lood
Eilse ärimudelite konkursi finaali Tallinna Tehnikaülikoolis võitis kübertusvalisust teadvustav lahendus, mis ühe auhinnana pälvis tehnoloogiameka Ränioru külastuse.
Tudengite äriplaanid on läbilöögivõimelised, leiab Tartu ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Andres Kuusik.
Tänasest 9. veebruarini kohtuvad Tartu ülikooli ettevõtluskursusel "Student Startup Camp" Eesti kõrgkoolide IT-, äri-, turundus- ja disainivaldkonna tudengid.
Mullu ületasid Eesti üliõpilaste kulud nende sissetuleku, selgub aasta alguses ilmunud rahvusvahelisest üliõpilaste eluolu uuringust Eurostudent V.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.