Citigroup ja BNP Paribas soovitavad oma klientidel osta Norra ja Rootsi krooni, kuna eelmise nädala inflatsiooninäitajad annavad nendele valuutadele tuge.
Eelmisel nädalal avaldatud inflatsiooniraportid näitavad Norra ja Rootsi inflatsiooni kiirenemist, mis võib tähendada, et baasintresside langetamine on vähemalt lähiajaks möödas. See toetaks ka mõlema riigi valuuta kurssi.
„Mõlemad valuutad kallinevad,” ütles Prantsuse panga BNP Paribas globaalse valuutastrateegia juht Steven Saywell Bloombergile. „Turud on läinud liiga kaugele intressimäära kärpe arvestamisel.”
Norra inflatsioon kasvas juunis 2,4 protsendini, mis on viie aasta kõrgeim. Rootsi inflatsioon oli juunis 0,2 protsenti, mis on kõrgeim pärast 2012. aasta oktoobrit.
Maailma suurim valuutakaupleja Citigroup prognoosib, et Norra kroon tugevneb järgmise 12 kuu jooksul praeguselt tasemelt euro vastu umbes 4% ning Rootsi kroon euro vastu umbes 3%.
Danske Banki viimase prognoosi järgi pole Norra keskpangalt baasintressi langetamist oodata. „Me ei oota Norra majandusele edasist nõrgenemist ja baasintressi langust,” vahendas Bloomberg Danske Banki vanemanalüütik Morten Helti sõnu.
Norra keskpank ootab selle aasta majanduskasvuks ilma nafta- ja gaasituludeta 2%. Rootsi keskpank prognoosib majanduskasvuks 2,5% sel ja 3,1% järgmisel aastal.
Seotud lood
Rootsi börs võiks olla huvipakkuv investeerimispaik pikaajalisele investorile, sest Rootsi keskpanga juuli alguse intressimäära langetamise otsus parandab börsifirmade kasumlikkust.
Norra keskpanga juhi sõnul võivad nafta investeeringud Norra majandusse hakata vähenema ja see kujutab riigile olulist riski.
Norra kroon on täna kukkunud enim alates mullu juulist, kuna keskpank teatas, et õhus võib olla intressimäära kärbe, et soodustada majanduskasvu, vahendab Bloomberg.
Rootsi keskpank kärpis neljapäeval enim jälgitud baasintressi määra 50 protsendipunkti võrra 0,25%-le.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.