Rio de Janeiros kohtunud Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Venemaa president Vladimir Putin kutsusid üles Ukraina kriisi lahendamiseks uuesti kõnelusi alustama.
Putin ja Merkel olid ühisel seisukohal, et rahvusvahelised esindajad peaksid kohtuma esimesel võimalusel, võimalik, et isegi videosilla vahendusel, ütles Putini pressiesindaja Dmitri Peskov agentuuri Bloomberg vahendusel.
Samal ajal teravnesid kokkupõrked Ukraina armee ja separatistide vahel ning Venemaa välisministeerium ähvardas, et Ukrainast Venemaale tulistatud mürsk, mis tappis ühe Rostovi elaniku, võib kaasa tuua pöördumatud tagajärjed.
Ukraina teateil ei ole Ukraina armee Venemaa territooriumile mürsku tulistanud ning Kiiev on valmis juhtunu selgitamiseks käivitama juurdluse.
"Mõlemad valitsusjuhid nõustusid, et kahjuks on olukord Ukrainas halvenenud," ütles Peskov. Venemaa president väljendas tragöödia järel äärmist muret Ukrainas jätkuvate rünnakute pärast, ütles Peskov.
EL peab andma õige hinnangu sõjatehnika illegaalsele piiriületusele ning võtma 16. juuli Ülemkogul päevakavasse ka Ukraina küsimuse, ütles Ukraina president Petro Porošenko veebilehel tehtud avalduses pärast telefonivestlust ELi Ülemkogu presidendi Herman Van Rompuyga.
Eile arutasid Ukrainas toimuvat telefonivestluses ka USA president Barack Obama ja Suurbritannia peaminister David Cameron, kes leidsid, et Venemaa peab toetama relvarahu, vabastama pantvangid, vältima relvastuse ja võitlejate illegaalset piiriületust ning osalema kõnelustel olukorra lahendamiseks. Kui Venemaa seda ei tee, tuleb USA-l ja ELil kehtestada lisasanktsioonid, vahendas kõneluse sisu Briti peaministri büroo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile süüdistas Venemaa Ukrainat selles, et viimane tulistas Vene väikelinna Donetski suunas välja mürsu, mis tappis Vene Föderatsiooni kodaniku.
Investorid tõmbavad järjest enam Venemaalt raha välja ja viivad selle teistesse arenevatesse turgudesse, sest Vladimir Putini erimeelsused USA ja tema liitlastega süvenevad.
Rubla jätkas nõrgenemist, kuna pingeline seis Ukraina idaosas suurendab Venemaa suhtes täiendavate sanktsioonide riski.
USA ärgitab Euroopa Liitu Venemaa suhtes sanktsioone laiendama, ent on valmis ka üksi edasi minema, kui EL Ukraina kriisis Venemaa suhtes tugevamale positsioonile ei asu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.