Lennukite liiklust reaalajas kajastava veebisaidi Flightradar 24 logifailist selgub, et lennufirma Malaysia Airlines lend MH4 suundus taas üle ohtliku ala – seekord üle kodusõjas Süüria.
Lennukiks oli Airbus A380, mis lahkus Kuala Lumpurist pühapäeva varahommikul. Flightradari logi näitas, et umbes 13:20 kohaliku aja järgi lendas lennuk üle Süüria linna Homsi, vahendab ZeroHedge
Teated selle kohta, et MH4 lendas üle Süüria, tekitasid sotsiaalmeedias tuhandete inimeste vastukaja. Twitteris näiteks pidas valdav enamus lennufirma marsruuti vastutustundetuks.
Õhuruumi piiranguid Süüria kohal küll ei ole, kuid Ameerika Ühendriikide lennuamet ning paljud teised organisatsioonid on hoiatanud juba aasta aega, et lennukid antud riiki ei siseneks. „Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni sõnul on tuvastatud Süüria pinnal maa-õhk rakettide tulistamist,“ ütles FAA oma raportis eelmine aasta. Samuti on FAA sõnul tsiviillendudele antud piirkonnas „oluline oht“.
„Mõningad kohalikud lennud lendavad üle Iraagi, Liibanoni ja Jordaania, aga need ei ole suured lennuliinid või mandritevahelised lennud,“ ütles Flightradar24 üks asutajatest Mikael Robertsson.
„Seega Malaysia lennufirma oli esimene, keda me oleme selles piirkonnas üle lendamas näinud. Ma tean, et Iraagi ning Süüria lennufirmad lendavad üle Süüria, kuid mitte rahvusvahelised lennufirmad.“
Seotud lood
Malaysia Airlines võidakse finantsraskuste tõttu börsilt ära viia, teise võimalusena võib lennufirma esitada pankrotikaitse avalduse.
Malaysia Airlines teatas täna, et plaanib koondada 6000 töötajat ehk 30 protsenti kontserni töötajatest. Lennufirma loodab uuesti kasumisse jõuda 2017. aastal.
Lennuõnnetusse sattumise tõttu kukkus Malaisya Airilinesi aktsia täna kõigi aegade madalamale tasemele.
Malaysian Airlines teatas, et lennu MH370 kadumine vähendas oluliselt reisiliiklust ning ettevõttele oli esimene kvartal kahe aasta halvim.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.