Lennufirmadele kindlustust pakkuvad ettevõtted on hiljutiste sündmuste tõttu oma teenuste hinnad tõstnud kõrgeimale tasemele pärast 2001. aasta 11. septembril toimunud katastroofi.
Kindlustusmaaklerid hoiatavad, et paljud ettevõtted nõuavad varasemast kolm korda suuremaid kindlustusmakseid. Seda niinimetatud „sõjakollete“ kindlustuslepingute puhul, vahendab CNBC.
Mõned kindlustusfirmad nõuavad isegi täpseid lennutrajektoore ning kaaluvad antud teenuste pakkumise lõpetamist lendudele, kes ületavad spetsiifilisi piirkondi Lähis-Idas ning Aafrikas.
Hirm, et kindlustusfirmade kahjunõuded suurenevad, tuleneb Liibüa lennujaamas toimunud võitlusest, kus sai kannatada üle 20 lennuki. Samuti Ukraina, Mali ja Taiwani lennukatastroofidest. Sõjakollete tekitatud kahjunõuded ulatuvad sel aastal mitmesaja miljoni dollarini.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Malaysia Airlines võidakse finantsraskuste tõttu börsilt ära viia, teise võimalusena võib lennufirma esitada pankrotikaitse avalduse.
Malaysian Airlines teatas, et lennu MH370 kadumine vähendas oluliselt reisiliiklust ning ettevõttele oli esimene kvartal kahe aasta halvim.
American Airlines teatas täna koos teise kvartali tulemustega, et maksab oma investoritele dividende. Viimane kord maksis lennufirma dividende 34 aastat tagasi, 1980. aastal.
Lennukite liiklust reaalajas kajastava veebisaidi Flightradar 24 logifailist selgub, et lennufirma Malaysia Airlines lend MH4 suundus taas üle ohtliku ala – seekord üle kodusõjas Süüria.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.