Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuku saates Äripäev eetris: mida õpetavad õpilasfirmad?
Mida on õppida õpilasfirmadelt, miks Eesti paigal tammub ning kas ettevõtjate pahameel statistikaaruannete esitamiseks on põhjendatud, on tänase Äripäeva raadiosaate Äripäev Eetris teemad.
Kuku raadio stuudios on täna ajakirjanikud Eliisa Matsalu, Harry Tuul ja Rivo Sarapik ning eelmisel aastal Euroopa parimaks õppurfirmaks ja täna pärisettevõtteks kasvanud Kolm Põrsakest OÜ üks asutaja Robin Saluoks.
Saadet saab otse kuulata Kuku raadio kodulehelt kella 13st siit, samuti on seda võimalik järelkuulata siit.
Londonis lõppes 24. Euroopa õpilasfirmade võistlus ning taaskord on Eestlastel põhjust rõõmustada – esimese koha sai Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilasfirma Kolm Põrsakest, keda juhendas õpetaja Ülle Seevri.
Uuringud näitavad, et õpilasfirma programmi läbinud alustavad suurema tõenäosusega ettevõtlusega ja nende ettevõtted maksavad kõrgemat palka, kirjutab Junior Achievement Eesti tegevdirektor Epp Vodja.
Teisipäevast neljapäevani toimus Tallinnas Euroopa parima õpilasfirma võistlus. Võistlusest võttis osa 38 Euroopa riigi parimad õpilasfirmad. Parimaks tunnistati Islandi õpilasfirma Magma, mis disainib ja toodab mustast savist ja Islandi laavast tehtud suveniirklaase.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.