Aasia börsid tõusid täna neljandat päeva järjest ning regiooni võrdlusindeks kerkis kuue aasta tippu. Samal ajal ootavad turud Föderaalreservi rahaturupoliitika uuendusi ning USA ja Euroopa Liidu sanktsioonide mõju.
MSCI Asia Pacific Index tõusis 0,4%, 150,01 punktile. Indeks on sel kuul kerkinud 2,6% ja sulgus eile kõrgeimal tasemel alates 2008. aasta juulist. Tõusu peamine põhjus on Aasia suurima majandusriigi Hiina stabiliseerumine, vahendab Bloomberg.
„Tururalli paistab jätkusuutlik,“ kommenteeris olukorda Bank Julius Baer & Co juht Mark Matthews. „Föderaalreserv alustab tõenäoliselt intressimäärade tõstmisega 2015. aasta septembris. Tõus saab aga olema nii väike, et sel on väga väike mõju.“
Honda Motor tõusis Tokyo börsil 3,2% pärast seda, kui autotootja tõstis oma kasumiprognoosi seitsme aasta kõrgeimale tasemele. Lõuna-Korea suurima laevatootja Hyundai Heavy Industries aktsia kukkus aga 9,2%, kuna firma teatas suuremast teise kvartali kahjumist kui oodati.
Hang Seng China Enterprises Index (HSCEI) tõusis täna 0,5% ja võrdlusindeks Hang Seng Index tõusis 0,7%.
Karmimad sanktsioonid Venemaale
S&P 500 futuurid kerkisid 0,1%. Eile kukkus indeks 0,5% pärast seda, kui president Barack Obama teatas uutest sanktsioonidest Venemaa vastu.
USA rakendas sanktsioonid kolmele Vene pangale ja riigi omandis laevaehitusfirmale. Euroopa Liit kärpis Venemaa juurdepääsu pangafinantseerimisele ja otsustas, et piirangud hakkavad kehtima kapitaliturgudele, kaitsetööstusele, kahesuguse kasutusega kaubale ja tundlikele tehnoloogiatele, sealhulgas energiasektoris.
Majandusandmed näitasid eile, et USA tarbija kindlus paraneb, samal ajal kui eluaseme turg liigub endiselt allapoole.
Föderaalreservilt oodatakse täna võlakirjade ostuprogrammi kitsendamist juba kuuendat korda. Investorid ootavad USA teise kvartali majanduskasvu näitajaid.
Seotud lood
Nii USA, Euroopa kui ka Aasia börsid olid täna languses, kuna järsk kukkumine Wall Streetil levis kiiresti üle maailma.
Arenevate turgude aktsiad kukuvad, kuna suure osa riikide valuutad langevad dollari suhtes juba mitmendat päeva järjest.
Euroopa aktsiaindeksite futuurid tõusid pärast seda, kui suurettevõtted nagu naftafirma BP ja Šveitsi pank UBS avaldasid oodatust paremad majandustulemused.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?