Venemaa presidendi Vladimir Putini toetus on rekordtasemel, ehkki inimeste majanduslik heaolu halveneb.
"Poliitika näib praegu olevat tähtsam kui majanduslik heaolu," ütles agentuurile Bloomberg Citigroupi peaökonomist Moskvas Ivan Tšakarov. "Valdav osa venemaalastest näib olevat valmis oma majanduslikku heaolu ohverdama, kui see teenib suuremat eesmärki, mis seisneb selles, et taastada Venemaa suurvõimu oreool."
Selle kuu alguses oli toetus Putinile 87% tasemel, võrreldes madalseisuga 61% tasemel mullu novembris. Kõigi aegade rekordi lõi Putini populaarsus 88% tasemel 2008. a septembris pärast Gruusia sõda, näitavad arvamusuuringute korraldaja Levada keskuse andmed.
"Venemaalastes on ärganud uhkus ja patriotism, nii nagu oli Nõukogude Liidus, ja sel põhjusel on nad valmis osa oma isiklikku heaolu ohvriks tooma," ütles Bloombergile Moskva majanduskõrgkooli majandussotsioloogia lektor Diljara Ibragimova. "Ma arvan, et see on ajutine, kuna jätkuv hindade kasv hakkab mõjutama nende rahakotti ja suhtumist."
Juunis ja juulis kahanes autode müük Venemaal keskmiselt 20%, sülearvutite müük kahanes teises kvartalis aastatagusega võrreldes 33%, vähemalt viis reisikorraldusfirmat on pankrotti läinud - selle aasta esimeses kvartalis vähenes venemaalaste välisreiside arv 2009. aastast arvates esimest korda. Juunis aeglustus jaemüügi kasv 0,7%-le, mis on madalaim näit 2010. a jaanuarist.
"Psühholoogiliselt suhtuvad venemaalased toimuvasse väga positiivselt, kuid käituvad samas väga ettevaatlikult," ütles raadiojaamale Ehho Moskvõ endine asemajandusminister Mihhail Dmitriev.
Seotud lood
Olukord Venemaa turismisektoris on tänavu sedavõrd kehv, et peaminister Dmitri Medvedev pidas vajalikuks isiklikult sekkuda ning nõuda turismifirmade üle rangemat järelevalvet ning riigi valmisolekut abistada firmade pankrotistumisest hätta jäänud Vene turiste, kirjutab Wall Street Journal.
Pikas usutluses Venemaa uudistekanalile Itar-Tass räägib suurärimees Gennadi Timtšenko, kuidas USA ja ELi sanktsioonid isiklikult tema era- ja ärielu mõjutanud on.
Ukrainas jätkuva kriisi ajal on Kreml vastu võtnud uue rahvusliku strateegia, mis joonistab selgelt välja juba viimased kaks aastat kujunemas olnud trendid.
Mitmed USA ja Euroopa suurettevõtted tunnevad majandussõja mõju. Paljud neist teatavad vähenenud müügist Venemaal ja mõningatel juhtudel isegi poodide sulgemisest.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.