Tõus, mis viis USA suurima aktsiaindeksi Standard & Poor’s 500 üle rekordilise 2000 punkti, täna ei jätkunud ning aktsiad püsisid praktiliselt muutumata.
S&P 500 tõusis vähem kui 0,1 protsenti ning sulgus 2000,12 punktil. Eile sulgus indeks 2000,02 punktil. Indeksis jagunesid tõusjad ja langejad umbes pooleks. Tehingute maht oli 30 päeva keskmisest 29 protsenti madalamal. Dow Jones tõusis 16,89 punkti ning lõpetas päeva 17 123,59 punktil.
Maailma aktsiaturud on vaatamata poliitilistele pingetele Ukrainas, Gaza sektoris ja Iraagis ikkagi tõusuteel olnud. Investorid loodavad, et stimuleerimismeetodid aitavad majanduskasvu suurendada. Aktsiaturud on tõusnud Jaapanist kuni Brasiiliani ning maailma aktsiaturgude koguväärtus on ületanud rekordilised 66 triljonit dollarit.
„Turg ei ole liialt kallis, samas ei ole turg ka odav,“ ütles investeerimisfirma Rehmann Financials portfellihaldur Ethan Anderson. „Kui ettevõtete majandustulemused ei ole edaspidi tugevad, ei näe me ka aktsiaid tõusmas.“
7. augustist on S&P 500 indeks tõusnud peaaegu 5 protsenti. Seda tänu spekulatsioonidele, et Föderaalreserv hoiab intressimääru ka majanduse tugevnemisel madalal. Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi on samuti märku andnud, et eurotsoon võib kaaluda varaostu programmi käivitamist.
Toornafta hind tõusis 0,18 protsenti ning barrel naftat maksab 102,68 dollarit. Kullaunts maksis päeva lõpuks 1282,74 dollarit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tõus, mis viis USA suurima aktsiaindeksi Standard & Poor’s 500 üle rekordilise 2000 punkti, täna ei jätkunud ning aktsiad püsisid praktiliselt muutumata.
USA aktsiaindeks Nasdaq Composite tegi täna kuu suurima languse. Peamiselt langes indeks tehnoloogiahiiu Apple'i tõttu, mille kaal indeksis on 8,7 protsenti.
Täna USA aktsiad tõusid ning Standard & Poor’s 500 indeks jõudis ajaloos esimest korda 2000 punkti tasemeni. Aktsiaturu elavnemisele aitasid kaasa ettevõtete ostutehingud ning üleüldise kindlustunde paranemine.
Optimism selle üle, et Föderaalreserv toetab järjekindlalt tugevnevat majandust, saatis Standard & Poor’s 500 indeksi kõigi aegade kõrgeimale tasemele.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.