Reformierakonna rahandusministri kandidaadiks valitud Maris Lauri tegutses vahepeal aktiivselt ka ettevõtjana, kus eelistas endale tasu maksta palgana, mitte dividendidena.
- Rahandusministri kandidaadiks esitatud Maris Lauri. Foto: Andras Kralla
Maris Lauri alustas ettevõtjana tegevust pärast Swedbankist lahkumist. Tema firma Oeconomia tegeleb koolituste, ärinõustamise ja majandusalaste konsultatsioonide ning uuringute läbiviimisega.
Lauri tegevus ettevõtjana hoogustus eelmisel aastal, kui firma käive oli 21 154 eurot (aasta varem 9569 eurot). Eelmisel aastal teenis Oeconomia kasumit 2430 eurot (aasta varem 2277 eurot).
Maris Lauri oli firma ainus töötaja ja tema eelmise aasta töötasu oli 12 460 eurot, millele lisandus sotsiaalmaks. Rahandusminister Jürgen Ligi põhipalk ühes kuus oli 4420 eurot.
Dividende võttis Maris Lauri oma firmast 2013. aastal 1975 eurot (aasta varem 3675 eurot).
Lauri märgib ka oma ettevõtte aastaaruandes, et tulenevalt omaniku tööle asumisest palgalisel ametikohal on ettevõtte tegevus 2014. aasta maist sisuliselt ajutiselt peatunud. Tegevus aktiviseerub plaanide kohaselt 2015. aasta kevadel.
Maris Lauri tõus rahandusministriks tähendab aga suure tõenäosusega seda, et ka järgmise aasta kevadel jääb tema ettevõtlustegevus unarusse, sest tal on head võimalused kandideerida uude riigikogusse.
Eile otsustas Reformierakond valida Maris Lauri uueks rahandusministri kandidaadiks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Järgmise aasta riigieelarve on valmis ja praeguse valitsuse ametiaeg saab märtsis ümber, seetõttu pole Reformierakonnal ka vaja karta, et Maris Lauri võib rahandusministrina ebaõnnestuda, kirjutab Äripäeva asepeatoimetaja Aivar Hundimägi.
Majandusanalüütik ja selle aasta kevadest peaminister Taavi Rõivase nõunikuna töötav Maris Lauri teatas oma blogis, et astub Reformierakonda ja osaleb eelolevatel Riigikogu valimistel.
Reformierakond esitas rahandusministri kandidaadiks Maris Lauri.
Rahandusministri kandidaadiks saanud Maris Lauri sõnas, et kavatseb lõpetada eelkäija Jürgen Ligi alustatud töö.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.