Kui Soomes võib soovija maksuametis teha päringu suvalise Soome inimese palgatulu kohta, siis Eestis külvaks tööandjate ja ametühingute hinnangul selline võimalus pigem segadust.
- Euromündid Foto: PantherMedia/Scanpix
Eesti ametühingute keskliidu esimees Peep Peterson ütles
ERRi raadiouudistele, et tema pooldab praegusest suuremat palgainfo avalikustamist, kuid tõenäoliselt poleks Eesti valmis veel selliseks sammuks nagu Soome.
Ta tõi välja kaks põhjust: üks on see, et saadakse teistest oluliselt rohkem ega taheta seda näidata, või saadakse teistest oluliselt vähem, ega taheta seda näidata.
Petersoni hinnangul võiks läbipaistvam olla palk grupiti. Olgu siis ettevõttes osakondade kaupa või sooti.
Palkade avalikustamist ei pea otstarbekaks ka tööandjate keskliidu esimees Toomas Tamsar. Tema sõnul näitavad rahvusvahelised uuringud, et tippjuhtide puhul kutsub palkade avalikustamine esile palgaralli.
Soome maksuamet avalikustas eile andmed läinud aasta maksustatavate sissetulekute kohta.
Seotud lood
Soomes on üle 150 000 eurot aastas teenivate eestlaste arv hüppeliselt kasvanud. Enamik neist töötavad meditsiini valdkonnas.
Soome maksuamet avalikustas täna andmed läinud aasta maksustatavate sissetulekute kohta.
Soome maksuameti täna avalikustatud andmeil maksid Soome kümme suurimat ettevõtte tulumaksu maksjat mullu kokku 800 miljonit eurot, vahendas Helsingin Sanomat.
Kui Soome enimteeniva börsifirma juhi palk küündis mullu 4,7 mln euroni aastas, siis Eesti börsifirmade juhtide tasud on selle kõrval mikroskoopilised.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.