Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimeheks valiti endine rahandusminister Jürgen Ligi.
- Jürgen Ligi Foto: Eiko Kink
Riigikogu riigikaitsekomisjoni tänasel istungil toimusid komisjoni esimehe ja aseesimehe valimised seoses riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma tagasiastumisega komisjoni esimehe ametikohalt.
„Värskendan hea meelega oma sidemeid riigikaitsega ja lihtliikmest suurem vastutus on väga motiveeriv. Erinevalt kaitseministriks oleku aegadest ei pea ma enam võitlema koostöö eest eri institutsioonide vahel, riigikaitse areneb põhiküsimustes üsna konsensuslikult. Suurim töö enne valimisi on kaua valminud riigikaitse seaduse menetlemine riigikogus,“ lausus Jürgen Ligi pressiteates.
Eelmisel nädalal keskkonnaministri kandidaadiks nimetatud Mati Raidma teatas teisipäeval riigikaitsekomisjoni esimehe kohalt lahkumisest. Seaduse kohaselt valitakse parlamendikomisjoni esimees ja aseesimees üheaegselt salajasel hääletusel. Aseesimehena jätkab Aivar Riisalu.
Jürgen Ligi on Reformierakonna aseesimees. Ta on kuulunud Riigikogu VIII, IX, X ja XI koosseisu. 2005. aastast 2007. aastani oli Jürgen Ligi Eesti kaitseminister ning aastatel 2009-2014 rahandusminister.
Seotud lood
Äripäev soovitab rahandusminister Jürgen Ligil ametist tagasi astuda. Halvustavalt rahvusele viitamine on euroopalikus kultuuris äärmiselt tõsine teema, mille otsa kogenud minister lihtsalt ei tohiks komistada.
Rahandusminister Jürgen Ligi teatas pühapäeval peaminister Taavi Rõivasele soovist tagasi astuda, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
"Ma vabandan Jevgeni Ossinovski ees Facebookis antud kommentaari pärast," ütles Jürgen Ligi.
Jürgen Ligi ja Jevgeni Ossinovski vahel lahvatanud konflikti tuum seisneb põlvkondlikus ja maailmavaatelises erinevuses. Rahvuse teema on sellega küll seotud, ent hüsteerilistes reaktsioonides mõõdutundetult üleekspluateeritud. Euroopalike väärtuste võidutsemine lõpplahenduses on küsitav.
Leedus registreeritud päikeseenergia arenduskontsern Sun Investment Group (SIG) pakub 22. novembrini toimuva avaliku võlakirjade emissiooni käigus 2aastase tähtaja ja 11,5% suuruse aastaintressiga tagatud võlakirju eesmärgiga koguda investoritelt kuni 8 miljonit eurot.