Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Anvelt: ettevõtjast ei tohi teha kurjategijat
Justiitsminister Andres Anvelt ütles tänasel Delovõje Vedomosti konverentsil „Eduvõti 2015“, et ettevõtjast ei tohiks teha kurjategijat.
Anvelti sõnul peaks majanduskuritegudele lähenema ratsionaalselt, kus kriminaalkaristused peaksid olema viimane abinõu, mitte esimene. Kui süüdlane saab karistada halduskorras, siis Anvelti hinnangul piisab trahvi tegemisest, ettevõtjast ei ole vaja teha kohe kurjategijat.
Ta tõi näiteks pankrotiavalduse esitamise, kus on väga raske kindlaks teha, kas tegemist on kuriteoga või mitte.
Anvelti sõnul on majanduskuritegude arv aastatega langenud.
Justiitsminister Andres Anvelt ütles tänasel Delovõje Vedomosti konverentsil „Eduvõti 2015“, et poliitik tahab meeldida kõigile, otsib alati kompromisse ning poliitika ja äri peaksid olema rohkem diskussioonis.
Finantskriisist väljumisel käitusid pangad nagu alkohoolikud, et kui hommikul on paha olla, siis tarbitakse õlut, ütles Swedbank Eesti juht Priit Perens tänasel Delovõje Vedomosti konvrentsil "Eduvõti 2015".
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.