Alexela Oili juht Ain Kuusik imestas, kuidas Olerex suutis Lukoili osta ning lisas, et nemad ei ole Lukoili ostmise vastu huvi tundnud, sest nende finantsvõimekus ja Eesti majandustase ei ole seda võimaldanud.
- Alexela Oili juht Ain Kuusik Foto: Andras Kralla
„Olerexil on juba aastaid Eesti turul suurim investeerimisvõimekus, nad on teinud palju ja uhkeid asju. Ei ole teada, kes seda projekti finantseeris, kas Eesti pangad, välispangad või olid neil oma säästud,“ märkis Kuusik. „Alexela Group sai suure laenu Swedbankilt, et eelmise aasta detsembri lõpus osta välja teise aktsionäri käest 100% osalus. Seega meie finantsvõimekus ei lubaks täna 40 miljonit eurot juurde võtta."
Kuusiku sõnul on Eesti mõistes tegemist suure ostuga, kui vaadata, millised on varasemad ostud ja investeeringud. „Olerex ostis 37 tanklat, pakun, et Lukoili tankla on keskmiselt väärt miljon eurot. Kui müüakse äriettevõtet, siis ei müüda ainult kinnisvara, vaid ka kliendibaasi ja sünergiat.“ Seega võib tema hinnangul Olerexi tehingu maksumus olla üle 40 miljoni euro.
Küsimusele, kuidas jõujooned turul muutuma hakkavad, vastas Kuusik, et seda otsustavad kliendid. „Üks pluss üks võrdub heal juhul kaks koma millegagi, aga nagu öeldud, on seal üleval väga suured finantskulud ja riskid, nii et võib-olla üks pluss üks ei võrdu kaks,“ ütles ta.
„Eks me vaatame, millises suunas nad liiguvad, kas arendavad kauplusi, automaattanklaid või muid teenuseid. Kõik peavad nüüd natuke ringi vaatama ja jälgima konkurenti, mida ta teeb,“ lausus Kuusik. „Igasugune kaartide segamine turul paneb mõtlema.“
Eesti suurim kodumaisel kapitalil põhinev kütusefirma Olerex teatas, et
omandab 100% Lukoil Eesti ASi aktsiatest, mille tulemusena peaks saama Olerexist suurim, üle 80 tanklaga kütuse jaemüüja Eestis.
Seotud lood
Kütusefirma Olerex juhi Piret Milleri hinnangul on kütuseturul käimas uskumatud arengud ning maailmaturu hinnad langevad kiires tempos. Milleri hinnangul kestab hinnaralli veel mõnda aega.
Viimase viie kuu suurim riiklike maksude tasuja on Neste, makstes ligi 93 miljonit eurot. Riigiasutustest maksis enim riiklikke makse sotsiaalkindlustusamet (ligi 57 miljonit eurot).
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.