TransferWise'i asutaja Taavet Hinrikus kommenteeris Tavidi TavexWise'i asutamist positiivselt, et selline kopeerimine on neile kompliment.
- Valuutaülekannete firma TransferWise asutajad Kristo Käärmann (vasakul) ja Taavet Hinrikus. Foto: Andras Kralla
"Soovime uuele alustajale õnne ja edu! Öeldakse, et jäljendamine on üks meelitamise erivorme, nii et selline kopeerimine on
TransferWise’ile kompliment," sõnas
Hinrikus Äripäevale.
Ta lisas, et TransferWise’i eesmärk on muuta finantssüsteemi õiglasemaks ja maailma pisut paremaks paigaks. "Kui finantssektori traditsioonilised tegijad meid matkima asuvad, siis see on meie jaoks väike võit," ütles ta.
Jäljendajad käivad Hinrikuse sõnul heade toodetega ikka kaasas ja TransferWise ei muretse selle pärast, kui on kedagi inspireerinud läbipaistvamat või soodsamat teenust pakkuma. "Lõppude lõpuks olid ka 1990ndate turult ostetud võltsid Adibasi tossud ikkagi mugavamad kui ehtsad Kommunaari kingad," märkis eduloo Transferwise asutaja.
"Kõigil TransferWise'i kloonidel me pilku peal ei hoia ja selleks pole ka vajadust. Keskendume ikka sellele, et ise oma klientidele parimat teenust pakkuda," märkis Hinrikus.
Äripäev kirjutas, et
valuuta- ja kullakontsern Tavid asutas AS TavexWise'i, millega tahab konkurentsi pakkuda TransferWise'le.
Seotud lood
TransferWise'i uus investeering näitab, et ettevõte on ilmselt jõudnud n-ö ükssarvikute klubisse, kuhu kuuluvad rohkem kui miljard väärt ettevõtted, ütles riskikapitaliinvestor Allan Martinson.
51,6 miljoni eurone rahasüst TransferWise'i on seni suurim summa, mis Eesti päritolu idufirmasse paigutatud.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.