USA valitsus ja viis osariiki jõudsid kohtuvälisele kokkuleppele naftafirma BPga, mille naftaplatvorm Deepwater Horizon 2010. aastal Mehhiko lahes plahvatas.
- Deepwater Horizon naftaplatformi kustutustööd 2010. aastal
Osapooled jõudsid ühise arusaamani vahetult enne seda, kui USA föderaalkohtunik valmistas ette otsust võla suuruse kohta. Leppe kohaselt on BP-l aega võla tasumiseks 18 aastat.
Rahast 5,5 miljardit saab USA valitsus endale trahvina. 7,1 miljardit jaotub USA ning viie osariigi vahel loodusliku kahju tekitamise eest. Sama asja eest on BP juba eelnevalt 1 miljard dollarit tasunud. 4,9 miljardit võlgnevusest kulub osariikidele tekitatud majandusliku kahju hüvitamiseks.
BP juht Bob Dudley nimetas saavutatud kokkulepet realistlikuks tulemuseks, mis tekitab kõigis osapooltes selgust ja kindlustunnet. „BP jaoks lahendab see kokkulepe suuremad vastutusküsimused ning annab meile võimaluse keskenduda maailma energiavajaduse turvalisele rahuldamisele,“ sõnas Dudley.
2010. aasta Mehhiko lahe katastroofis hukkus 11 inimest ning merre voolas 473 miljonit liitrit naftat.
Seotud lood
Seoses toornafta hinna odavnemise ning rubla kursi langusega seisab Rosnefti osanik British Petroleum (BP) silmitsi suure langusega sissetulekutes ning dividendides, kirjutab Financial Times.
Juba aastaid on suured naftafirmad kulutanud rohkem raha kui teenivad. Nüüd, mil naftahind on mullu juunist tulnud alla üle 50%, muutub see veelgi riskantsemaks äriajamise viisiks.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.