- Cleveroni asutaja ja juhatuse esimees Arno Kütt Viljandis ettevõtte tootmishoones. Foto: Andras Kralla
Pakiautomaatide valmistaja Cleveron sõlmis USA ettevõttega Bell and Howell hinnanguliselt sadu miljoneid väärt lepingu, millega valmistavad viljandlased viie aastaga ameeriklastele 15 000 siin leiutatud pakirobotit, kirjutab
Sakala.
Kui seni on Cleveron valmistanud viie aasta jooksul umbes tuhat pakiautomaati, siis nüüd on vaja sama ajaga valmis teha 15 korda rohkem, mis tähendab, et Viljandis asuvale tehasele ehitatakse ettevõtte asutaja Arno Küti sõnul laiendus ja 40-liikmeline personal peab kasvama mitu korda. Kütt ütles, et tööd saavad juurde ka Cleveroni partnerid: "Meie tehases ei puurita ega värvita ja selle töö tellime sisse."
Kütt rääkis ka, et USAsse ei viida ustega automaate, nagu on Eestis, vaid sinna lähevad robotid, mida sai ka Viljandis Maksimarketis aasta jooksul proovida.
Bell and Howell on suur tehnoloogiaettevõte, mis paljude teiste tegevuste kõrval loob postifirmadele vajalikke lahendusi ning varustab postiettevõtteid kõikjal maailmas sortimisliinide ja tarkvaraga.
Seotud lood
Viljandis pakiautomaate tootev Cleveron lõi käed uue partneri, Hispaania tekstiilikontserniga Inditex.
Eile õhtul kuulutati välja EY Eesti aasta ettevõtja 2017 laureaadid, kes on pakiautomaatide ja -robotite tootja Cleveroni ning veebikaubamaja ON24 omanikud ja juhid Arno Kütt ja Peep Kuld.
Viljandi äärelinnas aktsiaseltsi Cleveron tehases valminud pakirobot jõudis USAs esimest korda klientide ette, kui maailma suurima käibega ettevõte Walmart hakkas seda katsetama oma sünnilinnas.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.