Eestlaste loodud pakirobot, millega täna avalikuks tuldi, on saanud märkimisväärselt kõlapinda juba ka välismeedias.
- Robotist saab saadetise kätte sarnaselt pakiautomaadiga - selleks on vaja spetsiaalset koodi või mobiilirakendust. Foto: Starship Technologies
Skype'i asutajate sekka kuulunud
Ahti Heinla ja Janus Friis on 15 kuud valmistanud saladuskatte all robotit, mis peaks täielikult muutma seda, mismoodi saadetisi inimestele koju tuuakse.
Starship Technologiesi nime kandev idufirma on jõudnud juba ka Briti väljaannete BBC ja Telegraphi veergudele.
BBC veebilehel ilmus lühike video, kus tehti intervjuu
Ahti Heinlaga ja näidati, kuidas robot töötab. "Skype'i asutajate arendatud uus robot võib aidata vähendada saadetiste hinda või tulevikus selle üldse kaotada," kirjutab BBC. Kirjeldatakse, kuidas Starship sõidab ostja koduuksele ja saadab seejärel sõnumi enda saabumise kohta. Märgitakse ka, et ettevõte loodab pilootteenuse järgmisel aastal tööle panna just Suurbritannias.
The Telegraph võrdleb robotit Amazoni plaaniga kasutada pakkide edastamisel droone.
Janus Friis ütles väljaandele, et esialgu peavad robotid tegutsema inimeste valvsa pilgu all. "Võib-olla mõne päeva, võib-olla mõne nädala, et piirkond kaardistada. Pärast seda saab robot iseseisvalt liigelda," märkis Friis ja selgitas, et kontakt operaatoriga säilib ka siis, kui robot omapäi liigub.
Telegraphis märgitakse, et kohaliku pakiteenuse turg on ainuüksi Suurbritannias väärt 150 miljardit naela (210 mld eurot). Eestlaste loodud idufirma teatel on robotkuller 5-15 korda odavam kui inimjõul liikuvad kullerteenused. "Suurtel e-kaubandusettevõtetel aitab see kulusid kokku hoida. Kohalikele ettevõtetele annab uusi võimalusi, lastes inimestel tellida tooteid internetist, selle asemel, et poodi füüsiliselt kohale minna," rääkis Friis.
Rahvusvaheline tehnoloogiauudiste väljaanne
The Next Web kirjeldab, et robot suudab vedada kahte toidukotti turvaliselt koduukseni, sõites mööda kõnniteid jalakäija kiirusel. Vahendatakse Starshipi teadet, et robotil ei ole ökoloogilist jalajälge ja see tarbib vähem energiat kui lambipirn.
Seotud lood
Pakiroboteid tootev eestlaste idufirma Starship Technologies kaasas miljoneid eurosid investeerimisringis, mida juhtis Saksa autotootja Mercedes-Benzi omanikfirma Daimler.
Soome firma Wolt testib järgmistel kuudel toidu kojuvedu Starship Technologiesi robotitega.
Maanteeamet kaalub Starshipi pakirobotitele seadusega reeglite kehtestamist, et vältida terrorismi ja õnnetusi.
Pakiroboteid arendav eestlaste idu Starship Technologies lõi käed Mercedes-Benziga, kellega hakkavad robotite emalaeva välja töötama.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.