Tallinna Sadama eksjuhid Allan Kiil ja Ain Kaljurand pole rahul kohtumäärustega, millega nende vara arestiti ning vaidlustasid need Tallinna ringkonnakohtus.
- Allan Kiil ja Ain Kaljurand nurisevad vara arestimise pärast. Foto: Raul Mee
Vara arestimisele esitasid määruskaebused ringkonnakohtule
Kiili kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv ning
Kaljuranna kaitsjad, vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres, kirjutab
ERRi uudisteportaal.
Kiili vara suhtes tegi Harju maakohus arestimismääruse 1. detsembril ning Kaljuranna vara suhtes 4. detsembril. Meeste vara arestiti nende võimalikul süüdimõistmisel võimaliku konfiskeerimise tagamiseks.
Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on
Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil võtnud altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning Tallinna Sadama endine juhatuse esimees Ain Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses.
Kiil ja Kaljurand vahistati 26. augustil, pärast seda, kui prokuratuur oli esitanud mõlemale kahtlustuse suures ulatuses altkäemaksu võtmises.
Ringkonnakohus vaeb määruskaebusi 29. detsembril.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ain Kaljuranna kaitsja advokaat Paul Keres avaldas lootust, et tema klient saab paari päeva jooksul koju.
Täna said üle nelja kuu eeluurimisvanglas veetnud Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil ja juhatuse esimees Ain Kaljurand vabaks.
Pärast korruptsiooniskandaali on riigifirma Tallinna Sadam aktiivselt värvanud tippjuhte erasektorist.
Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata Tallinna Sadama altkäemaksuafääri kahtlusaluse Ain Kaljuranna kaitsja kaebuse tema pangakonto aresti all hoidmise kohta.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.