Tavalise venelase jaoks on ka häid uudiseid. Nimelt tõstetakse riigis miinimumpalka 20 protsendi võrra, kirjutab CNN Money.
- Vene lipp Sevastopolis Foto: epa
Venemaa peaminister
Dmitri Medvedev ütles, et madalapalgaliste palka tõstetakse 7500 rublani (ca 97 euroni). Praegu on miinimumpalk 6204 rubla (ca 80 eurot). Jaanuaris tõsteti miinimumpalka 4 protsendi võrra.
„Miinimumpalga ning elukalliduse vahe püsib jätkuvalt kõrge. Inimesed on mures,“ ütles Medvedev eelmisel nädalal Ühtse Venemaa konverentsil peetud kõnes.
Septembris toimuvad Venemaal parlamendivalimised ning valitsus üritab valijaid veenda, et majanduse olukord hakkab paranema. Medvedev ütles, et miinimumpalga seadus võetakse parlamendis vastu niipea kui võimalik.
Venemaal on praegu majanduskriis, mille tekitasid nafta hinnalangus ning lääneriikide sanktsioonid.
IMF prognoosib, et Venemaa majandus langeb ka 2016. aastal. 2015. aastal oli majanduslangus 3,7 protsenti. Valuutafondi prognoosi kohaselt kahaneb majandus sellel aastal 1 protsendi, järgmisel aastal peaks kasv aga positiivseks muutuma.
Kõrge inflatsioon ja
rubla odavnemine on tugevalt mõjutanud venelaste elustandardit. Reaalpalgad langesid 2015. aastal lausa 9,3 protsenti, selgub ametlikest andmetest. 20 miljonit venelast elab vaesuses, mis on 14 protsenti rahvastikust. 2014. aastal elas vaesuses 16 miljonit inimest.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.